ایستگاه خبر

ورود رئیس جمهور‌های جدید آمریکا و تقویت حرکت صعودی بیت کوین

اخیرا شاهد حرکت صعودی بیت کوین بودیم و بیت کوین در جریان این حرکت بی‌نظیر توانست خود را به بالای ۴۰ هزار دلار برساند. اینک بیت کوین در تلاش است که قیمت خود را در بالای سطح ۳۵ هزار دلار حفظ کند و همزمان با این تلاش‌های بیت کوین، رئیس جمهور جدید ایالات متحده هم در حال به قدرت رسیدن است. اگرچه اوضاع برای رمز ارز‌ها در کوتاه مدت نزولی به نظر می‌رسد، اما تاریخ نشان می‌دهد که همواره که رئیس جمهور‌های جدید قدرت را در دست گرفته‌اند و سوگند خورده‌اند، پادشاه رمز ارز‌ها حرکت‌هایی صعودی را تجربه کرده است. اینک نگاهی مفصل به حوادثی می‌اندازیم که ممکن است برای سومین بار متوالی روی دهد.

حرکت صعودی بیت کوین واقعا بعد از روز افتتاحیه شروع می‌شود

زمانی که باراک اوباما (Barack Obama) به ریاست جمهوری ایالات متحده رسید، قیمت بیت کوین تنها ۱۵ دلار بود و پادشاه رمز ارز‌ها حرکت صعودی خود را از این قیمت آغاز کرد. زمانی هم که دونالد ترامپ (Donald Trump) به ریاست جمهوری ایالات متحده رسید، بیت کوین تنها هزار دلار قیمت داشت.

اما چیزی که در اینجا توجه‌ها را به خود جلب می‌کند و جای امیدواری است، این است که این حرکت صعودی بعد از روز افتتاحیه بسیار تشدید شده است و سریع‌تر انجام گرفته است. در جریان حرکت‌های صعودی گذشته که بعد از روز افتتاحیه شروع شده است، قیمت بیت کوین به ترتیب به اندازه ۷۰۰۰ و ۲۰۰۰ درصد رشد کرده است. امروز هم دوباره روز افتتاحیه است و جو بایدن (Joe Biden) رئیس جمهور ایالات متحده شده است. اینک دموکرات‌ها حزب مسلط در سیاست‌های ایالات متحده هستند.

بیت کوین یک دارایی غیرمتمرکز است و نباید در این میان ارتباطی با دموکرات بودن و یا جمهوری‌خواه بودن رئیس جمهور منتخب داشته باشد. در گذشته، صعود بیت کوین بعد از هر دو رئیس جمهور دموکرات و جمهوری‌خواه به وقوع پیوسته است، اما این بار تفاوتی وجود دارد که به آن اشاره خواهیم کرد.

چرا این بار متفاوت از گذشته است؟

تفاوت این بار با دفعه‌های قبل در این است که در دو مورد قبلی، بیت کوین قبل از روز افتتاحیه قله قیمتی جدیدی را ثبت نکرده بود. اما این بار بیت کوین قبل از روز افتتاحیه قله بازار صعودی قبل را شکسته و حتی نسبت به آن دو برابر هم شده است. اگرچه ممکن است این بار این حرکت برای سلطان رمز ارز‌ها روی ندهد، اما با توجه به قدرتی که این حرکت اخیر داشته است و همچنین اوضاعی که کرونا درست کرده است، بسیار محتمل به نظر می‌رسد که تاریخ یکبار دیگر تکرار شود و شاهد خلق قله‌های قیمتی جدیدی باشیم.

اینک یک رئیس جمهور جدید در ایالات متحده به قدرت رسیده است و تازه ابتدای کار است. باید منتظر باشیم و ببینیم که بعد از روز افتتاحیه چه اتفاقاتی خواهد افتاد. نظر شما چیست؟ آیا حرکت صعودی بیت کوین تکرار خواهد شد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43325
دکمه بازگشت به بالا