ایستگاه خبر

خبر خوب! تعداد آدرس‌های دارنده بیت‌کوین در یک اوج تاریخی

اکنون تعداد آدرس‌های بیت‌کوین که حداقل یک ساتوشی موجودی دارند در بالاترین رکورد تاریخ بیت‌کوین قرار دارد. تعداد آدرس‌های دارنده بیت‌کوین حتی از زمان اوج بازار این رمز ارز در سال ۲۰۱۷ نیز فراتر است.

این آمار اگرچه با ابهاماتی، نشان‌دهنده افزایش تعداد کاربران شبکه بیت‌کوین است. قیمت اما فاصله زیادی با اوج خود در ۲۰۱۷ دارد. برخی معتقدند روند نزولی در جایی همین حوالی به پایان خواهد رسید چراکه نشانه‌های روند صعودی آشکار گشته اند.

به گزارش خبرگزاری Newsbtc، و با استناد به اطلاعات منتشر شده توسط CoinMetrics.io تعداد آدرس‌هایی که مقداری بیت‌کوین نگهداری می‌کنند به رکورد ۲۸ میلیون و ۳۸ هزار آدرس متفاوت رسیده است.

سرمایه‌گذار مشهور الکس تورن معتقد است که تعداد کیف‌پول‌های بیت‌کوین بهترین معیار برای تخمین تعداد کاربران شبکه بیت‌کوین است. اگرچه باید توجه داشت که هر آدرس منحصر به فرد نشان‌دهنده وجود یک کاربر نیست. هر فرد می‌تواند تعداد بیشماری کیف‌پول داشته باشد و هر کیف پول تعدادی آدرس منحصر به فرد!

تغییر آدرس در شبکه بیت‌کوین پبشنهاد خود ساتوشی در وایت پیپر اولیه نیز بوده است. اما توجه به این نکته که افراد بسیاری موجودی خود را در صرافی‌ها نگه داری می‌کنند، نشان می‌دهد که احتمالا تعداد کاربران واقعی شبکه بیت‌کوین بسیار بیشتر از این مقدار است.

نظر شما چیست؟ آیا می‌توان بین تعداد کاربران شبکه بیت‌کوین و قیمت آن ارتباط معناداری پیدا کرد؟

https://coiniran.com/?p=35294
دکمه بازگشت به بالا