ایستگاه خبر

چه چیزی مانع صعود بیت کوین به 20000 دلار می شود؟

وقتی قیمت بیت کوین در اکثر صرافی‌های کریپتو به بالاترین قیمت خود از ابتدا تاکنون رسید، معامله‌گران انتظار داشتند که به سرعت به 20000 دلار برسد. با این حال، این دارایی دیجیتال به زودی با موجی از اصلاحات روبرو شد، حتی زمانی که سقف بازار آن از 354 میلیارد دلار عبور کرد و به هفتمین ارز بزرگ جهان تبدیل شد.

از نظر بسیاری، سطح 20،000 دلار برای بیت کوین غیرقابل دستیابی به نظر می‌رسد زیرا به عنوان یک نقطه عطف روانشناختی محسوب می‌شود. برای رسیدن به قیمت 20،000 دلار، تحلیلگران استدلال کرده اند که عرضه فعال باید دائماً پایین بماند و ترجیحاً پایین بیاید. علاوه بر این، تقاضا نیز باید افزایش یابد. با این حال، تقاضا در درجه اول توسط مؤسساتی مانند Grayscale انجام می‌شود و بیشتر هودلرزها HODLers (2 تا 3 سال) در حال فروش هستند.


بیت کوین‌هایی که بین محدوده قیمت 5428 تا 11000 دلار خریداری شده‌اند به سرعت به صرافی‌ها وارد می‌شوند. درصد عرضه فعال از یک سال گذشته کم است، با این حال، معامله گران و هودلرزها از سال 2017 و قبل از آن از ترس اینکه اصلاحات قیمتی سخت‌تر شود، اقدام به فروش کرده‌اند. این ضد تعریفی است زیرا ترس، عدم قطعیت و شک جامعه احتمالاً منجر به افت قیمت می‌شود و عبور از 20،000 دلار یا تداوم در سطوح زیر این رقم چالش‌برانگیزتر خواهد بود.

نرسیدن به سطح 20،000 دلار ممکن است منجر به اصلاحات خلاف قانون شود. در صرافی‌های مشتقات، حجم گزینه‌های BTC از 30 نوامبر به طور مداوم کاهش یافته در حالی که نرخ بهره سرمایه‌گذاری 15.6٪ کاهش یافته است. از دست دادن سریع تمایلات که از نمودارهای Skew مشهود است، نشان می‌دهد که ممکن است قیمت 20000 دلار چالش برانگیز باشد.

سفارشات فروش با 20،000 دلار  در صرافی‌ها منجر به تشکیل صف شده است، و این نشان می‌دهد که معامله‌گران خرد پیش‌بینی می‌کنند که قیمت باید تا این حد پیش رود.

در چنین شرایطی، مسیر رسیدن به 20000 دلار ممکن است طولانی یا حتی غیرممکن باشد. ترس از فروش در کوتاه مدت ممکن است بازرگانان خرد را ناچار به فروش گسترده کند. در حالی که سرمایه بازار ثابت است، با توجه به افزایش عرضه، تنها راه رسیدن به $ 20،000 جلوگیری از احساسات منفی و ترس از اصلاح خواهد بود.

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا