ایستگاه خبر

چه چیزی مانع صعود بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار می شود؟

وقتی قیمت بیت کوین در اکثر صرافی‌های کریپتو به بالاترین قیمت خود از ابتدا تاکنون رسید، معامله‌گران انتظار داشتند که به سرعت به ۲۰۰۰۰ دلار برسد. با این حال، این دارایی دیجیتال به زودی با موجی از اصلاحات روبرو شد، حتی زمانی که سقف بازار آن از ۳۵۴ میلیارد دلار عبور کرد و به هفتمین ارز بزرگ جهان تبدیل شد.

از نظر بسیاری، سطح ۲۰،۰۰۰ دلار برای بیت کوین غیرقابل دستیابی به نظر می‌رسد زیرا به عنوان یک نقطه عطف روانشناختی محسوب می‌شود. برای رسیدن به قیمت ۲۰،۰۰۰ دلار، تحلیلگران استدلال کرده اند که عرضه فعال باید دائماً پایین بماند و ترجیحاً پایین بیاید. علاوه بر این، تقاضا نیز باید افزایش یابد. با این حال، تقاضا در درجه اول توسط مؤسساتی مانند Grayscale انجام می‌شود و بیشتر هودلرزها HODLers (2 تا ۳ سال) در حال فروش هستند.

CoinIran Graph
بیت کوین‌هایی که بین محدوده قیمت ۵۴۲۸ تا ۱۱۰۰۰ دلار خریداری شده‌اند به سرعت به صرافی‌ها وارد می‌شوند. درصد عرضه فعال از یک سال گذشته کم است، با این حال، معامله گران و هودلرزها از سال ۲۰۱۷ و قبل از آن از ترس اینکه اصلاحات قیمتی سخت‌تر شود، اقدام به فروش کرده‌اند. این ضد تعریفی است زیرا ترس، عدم قطعیت و شک جامعه احتمالاً منجر به افت قیمت می‌شود و عبور از ۲۰،۰۰۰ دلار یا تداوم در سطوح زیر این رقم چالش‌برانگیزتر خواهد بود.

CoinIran graph1

نرسیدن به سطح ۲۰،۰۰۰ دلار ممکن است منجر به اصلاحات خلاف قانون شود. در صرافی‌های مشتقات، حجم گزینه‌های BTC از ۳۰ نوامبر به طور مداوم کاهش یافته در حالی که نرخ بهره سرمایه‌گذاری ۱۵.۶٪ کاهش یافته است. از دست دادن سریع تمایلات که از نمودارهای Skew مشهود است، نشان می‌دهد که ممکن است قیمت ۲۰۰۰۰ دلار چالش برانگیز باشد.

سفارشات فروش با ۲۰،۰۰۰ دلار  در صرافی‌ها منجر به تشکیل صف شده است، و این نشان می‌دهد که معامله‌گران خرد پیش‌بینی می‌کنند که قیمت باید تا این حد پیش رود.

در چنین شرایطی، مسیر رسیدن به ۲۰۰۰۰ دلار ممکن است طولانی یا حتی غیرممکن باشد. ترس از فروش در کوتاه مدت ممکن است بازرگانان خرد را ناچار به فروش گسترده کند. در حالی که سرمایه بازار ثابت است، با توجه به افزایش عرضه، تنها راه رسیدن به $ ۲۰،۰۰۰ جلوگیری از احساسات منفی و ترس از اصلاح خواهد بود.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42399
دکمه بازگشت به بالا