ایستگاه خبر

همکاری جدید پروژه Biotron با یک شرکت در زمینه علوم پزشکی

اعلام همکاری جدید پروژه فعال Biotron با شرکت Diagnose.me

پلت فرم تحلیلی بیوترون (Biotron) در راستای تلفیق تخصص آنان و ارتقاء سطح مراقبت از بیمار در سراسر دنیا، با شرکت داده پزشکی Diagnose همکاری خواهد کرد. این همکاری، قدرت جمع آوری داده و تجزیه و تحلیل Biotron را افزایش می دهد. از دیگر نتایج آن، بهره بردن از تجربه شرکت Diagnose.me در زمینه سلامت و تحقیق است. Biotron شرکت Diagnose.me را از این جهت انتخاب کرده که شریک آن ها در امر سلامت و در راستای اهداف کسب و کار آنان باشد. این همکاری، در حمایت از هدف بلندپروازانه و مشترک دو طرف در جهت استفاده از تجزیه و تحلیل ها و به کارگیری نوآوری در صنعت مراقبت از سلامت شکل گرفته است.

هدف Biotron حل مشکلات زندگی روزمره با استفاده از داده های با کیفیت، به کارگیری تخصص لازم و تجربه است که می توان گفت شرکت Diagnose.me برای این هدف بسیار مناسب است.

همکاری بیوترون (Biotron) و شرکت فعال در زمینه داده های پزشکی (Diagnose)
biotron.io

Peter Dendis، موسس Biotron.io

با وجود فناوری های جدید و شرکت هایی مانند Biotron، بیماران (صاحبان داده ها) از استفاده از اطلاعات پزشکی و سلامت خود سود خواهند برد. صاحبان داده ها هم چنین دارای کنترل کامل بر داده ها و چگونگی استفاده از آن ها خواهند بود. پس از هر بار استفاده از اطلاعات شخصی این افراد در تحقیق و توسعه صنعت پزشکی، به آن ها پول پرداخت خواهد شد.

وضعیت کنونی داده های مراقبت از سلامت

در حال حاضر اسناد پزشکی و سلامت در سراسر دنیا، توسط تعدادی از موسسات و شرکت های داده پردازی نگهداری می شوند. اگر چه این اطلاعات گاها به اشتراک گذاشته می شوند اما این امر به صورت محدود و پیچیده خواهد بود. مسائلی که در خصوص حریم شخصی و دستیابی به داده ها وجود دارد، ادغام و تحلیل داده ها از منابع مختلف را دشوار می کند. در نتیجه، اطلاعات مهمی که می توانند کمک شایانی به تحقیقات در زمینه سلامت کنند، بی استفاده خواهند ماند.

حریم خصوصی در صنعت مراقبت از سلامت، برای بیماران اهمیت فراوانی دارد. با وجود نیاز به داده ها، مسائل مربوط به حریم خصوصی دسترسی متخصصان و محققان به اسناد شخصی را به شدت محدود می کند. دستیابی به اطلاعات نیازمند کسب رضایت از سوی صاحبان آن است که خود امری دشوار خواهد بود؛ خصوصا برای مقادیر گسترده ای که برای تحقیقات هدف دار مورد نیاز است.

راه حل مشترک Biotron و بلاکچین

پلت فرم تحلیلی Biotron مشکلاتی که در خصوص دستیابی به اطلاعات پزشکی وجود دارد را حل خواهد کرد. این پلت فرم، منبعی از داده های سلامت را که مستقیما توسط مردم تولید می شوند، در اختیار پزشکان و محققان قرار می دهد. کاربران بیوترون ضمن بارگذاری اطلاعات دست اولی که دارای زمان مناسب بوده و دقیق و جامع نیز هستند در این کار مشارکت می کنند. سپس این اطلاعات برای فروش به مشتریان در صنعت مراقبت از سلامت آماده خواهند شد.

این ماهیت جهانی پایگاه کاربر اطلاعاتی را از طریق مجموعه ای متنوع از زمینه های اجتماعی-اقتصادی و جغرافیایی ارائه می دهد.

مسائل مربوط به حریم خصوصی، معمولا با استفاده از اسناد پزشکی در ارتباط بوده و با وجود ماهیت انتخابی پلت فرم Biotron، حل خواهد شد. کاربرانی که داده ها را تولید می کنند، می توانند انتخاب کنند که این داده ها از طریق اپلیکیشن یا داشبورد، در قبال پرداخت هزینه به اشتراک گذاشته شوند. رضایت کاربران می تواند در هر زمانی باطل شود و کاملا با GDPR سازگاری دارد. تمامی اطلاعات با نام مستعار ثبت شده و بنابراین نمی توان آن ها را به شخص خاصی نسبت داد.

استفاده ی فناوری بلاکچین در اینجا برای اطمینان از این است که مردم در قبال تولید و ارائه داده هایی که به اطلاعات پزشکی آن ها کمک می کند، پول دریافت می کنند. این فناوری تراکنش های میان مشتریان و بسیاری از کسانی که در تولید  داده ها همکاری می کنند را تسهیل می کند. راهکار Biotron استفاده از قرارداد های هوشمند در جهت ارتباط مشتریان با تولید کنندگان داده ها می باشد. عملکرد Biotron هم چنین به صورتی است که از این که تنها دسترسی مجاز به اطلاعات سلامت افراد داده شده است، اطمینان حاصل گردد.

برنامه سال ۲۰۱۸

در اولین مرحله این ارتباط، Biotron زیربنایی برای محیط اشتراکی ساخته و از این که تمامی اسناد به طور امن نگه داری شوند و نیز وجود چارچوب قانونی در کار، اطمینان حاصل شود.

در مرحله بعد، دو طرف به همراه کاربران از طریق کانال های Biotron و Diagnose.me همکاری خود را آغاز خواهند کرد. در خط کاری بیوترون به تمامی کاربران برای ارائه داده ها و محصولات تحلیلی شان پول داده می شود.

هدف اولین سال این همکاری در واقع جمع آوری داده ها و ارائه آن به طرفین مربوط، مانند سازمان های تحقیقاتی است.

 Pavol Magic مدیر عامل بیوترون گفت:

ما در زمینه جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل آن ها تخصص داریم اما به شرکایی نیز نیاز داریم تا به طور موثری به هر صنعتی نفوذ پیدا کنیم. Diagnose.me به خوبی نقش داده در نوآوری را درک کرده و با در پیش گرفتن عملکرد آینده نگرانه، پایه های این همکاری را استوار خواهد کرد.

درباره Diagnose

همکاری بیوترون (Biotron) و شرکت فعال در زمینه داده های پزشکی (Diagnose)
diagnose.me

Diagnose.me یک پلت فرم آنلاین است که بیماران را به متخصصان برتر بین المللی، بیمارستان ها و محققان مرتبط می سازد. آن ها با تطبیق و استفاده از داده های پزشکی از تشخیص بهتر، تحقیق، فرآورده های دارویی و حتی امور مربوط به بیمه، بهره می برند.

در این کار با استفاده از برنامه ها و فناوری های پوشیدنی کاربران، می توان داده های پزشکی را به پلت فرم آن ها منتقل کرد. Diagnose با استفاده از نرم افزار تشخیصی بر پایه هوش مصنوعی، می تواند نشانه های بیماری که در حالت عادی به راحتی قابل شناسایی نیستند را تشخیص دهد. داده های جمع آوری شده توسط  Diagnose پرونده های بسیار پیچیده بیماران را شامل خواهد شد و بدین ترتیب از قبل جان صدها بیمار را نجات خواهد داد.

درباره بیوترون (Biotron)

Biotron یک پلت فرم تحلیلی داده های با شفافیت کامل است. این پلت فرم قدرت کنترل این که چه داده هایی جمع آوری و در چه راه هایی استفاده شوند را به کاربران می دهد. Biotron همچنین با ارائه پایگاه های داده و محصولات داده ای با کیفیت بی نظیر به مشتریان بینشی ارزشمند برای کسب و کارشان ارائه می دهد. نقطه نظر این پلت فرم در واقع از بین بردن انبار های داده هایی است که توسط غول های فناوری ساخته شده اند و بدین ترتیب نوآوری در صنایع مختلف به وجود خواهد آمد.

برای مشاهده آرشیو مقالات بیوترون، اینجا را کلیک کنید.

https://coiniran.com/?p=19522
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x