ایستگاه خبر

مجوز ارائه خدمات رمز ارزی بایننس از بانک مرکزی بحرین

بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، روز سه‌شنبه اعلام کرد مجوز فعالیت به عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات دارایی‌های رمز ارزی در بحرین را دریافت کرده است و این امر باعث تقویت جایگاه این شرکت در خاورمیانه می‌شود، زیرا پلتفرم معاملاتی آن با نظارت فزاینده‌ای از سوی تنظیم‌کننده‌های مالی در جاهای دیگر مواجه است.

چانگ پنگ ژائو، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل بایننس در بیانیه ای گفت:

مجوز بحرین نقطه عطفی در سفر ما به سوی داشتن مجوز و نظارت کامل در سراسر جهان است. من به کار سختکوشانه تیم بایننس برای برآورده کردن معیارهای بانک مرکزی بحرین، نه تنها در سطح محلی بلکه در سطح جهانی افتخار می‌کنم، زیرا تضمین می‌کند که الزامات قانون‌گذاران را برآورده می‌کنیم و از آن‌ها فراتر می‌رویم. با پولشویی و تامین مالی تروریسم مبارزه می‌کنیم و  از کاربران در برابر آن‌ها محافظت می‌کنیم.

بایننس گفت این مجوز اولین مجوز شرکت در کشورهای حاشیه خلیج فارس است. این شرکت افزود، چراغ سبز نظارتی به بایننس اجازه می‌دهد تا تجارت دارایی‌های رمز ارزی، خدمات حضانتی و مدیریت پورتفولیو را به مشتریان ارائه دهد.

بایننس، یک شرکت ثبت‌شده در جزایر کیمن، تمرکز خود را به خاورمیانه تغییر داده است، زیرا واحد تجارت رمز ارزی آن از سوی تنظیم‌کننده‌ها در حداقل ده‌ها حوزه قضایی دیگر مورد بررسی قرار می‌گیرد که عمدتاً بر نگرانی‌ها در مورد اقدامات و سرمایه‌گذاری ضد پولشویی شرکت متمرکز است.

در اوایل هفته گذشته، پس از اینکه شرکت مادر مستقر در سنگاپور Eqonex وارد یک شراکت استراتژیک با بازوی پرداخت بایننس شد، ناظر مالی بریتانیا اعلام کرد که قدرت کافی برای دسترسی به میزان شایستگی مالک جدید متولی دارایی‌های کریپتو Digivault را ندارد. اداره رفتار مالی، که سال گذشته به صرافی به دلیل فعالیت بدون مجوز هشدار داده بود، گفت که نگرانی‌های آن در مورد بایننس هنوز برطرف نشده است.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی صرافی بیت‌پین؛ بررسی نقاط ضعف و قوت

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=50267
دکمه بازگشت به بالا