ایستگاه خبر

تأسیس دفتر مرکزی بایننس برای جلب رضایت ناظران

بایننس بزرگترین صرافی رمز ارزی جهان، قصد دارد مدل عملیات غیر متمرکز خود را کنار بگذارد و دفتر مرکزی خود را ایجاد کند.

انتقال بایننس به ستاد مرکزی

چانگ‌پنگ ژائو ملقب به CZ، مؤسس و مدیرعامل بایننس، از برنامه‌های صرافی را برای داشتن یک دفتر مرکزی در یک مکان مشخص خبر داد.

ژائو در مصاحبه‌ای با South China Morning Post روز چهارشنبه تأیید کرد که بایننس برای تطبیق بیشتر از نظر قانونی از مدل عملیات غیرمتمرکز خود دست خواهد کشید. با این حال، وی محلی که صرافی از آنجا فعالیت می‌کند را فاش نکرد.

بایننس در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و با وجود یک تجارت متمرکز، سال‌هاست یک مدل تجاری غیرمتمرکز را اتخاذ کرده است. این صرافی شعبه‌های مختلفی در سراسر جهان دارد.

با مدل غیرمتمرکز و بدون مقر اصلی، صرافی خارج از حوزه قضایی هر کشوری است. اما با برنامه‌های جدید برای فعالیت از یک دفتر مرکزی، احتمالاً به ثبت قانونی کامل نیاز دارد.

ژائو در توضیح اینکه چرا صرافی تصمیم به فعالیت از یک مکان متمرکز گرفته است، گفت:

نهادهای نظارتی از ما می‌پرسند دفتر مرکزی شما کجاست؟ و پاسخ ما این است که خوب، ما دفتر مرکزی نداریم. این موضوع برای تنظیم‌کننده‌ها خوشایند نیست. آن‌ها نمی‌دانند چگونه با ما کار کنند.

اگرچه بایننس قبلاً در جزایر کیمن ثبت‌نام کرده و واحدی را در مالت افتتاح کرده است، اما مجوز فعالیت در هیچ یک از حوزه‌های قضایی را کسب نکرده است.

در سال گذشته، بایننس تحت نظارت شدید آژانس‌های مالی در سراسر جهان قرار گرفته است. این صرافی از کشورهای مختلف مانند انگلستان، لهستان، ایتالیا، ژاپن، مالزی، سنگاپور و تایلند هشدارهایی برای ارائه خدمات تجاری بدون مجوز دریافت کرده است. علاوه بر این، گزارش شده است که وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی ایالات متحده در حال بررسی این مبادله در اوایل سال جاری بوده است.

در حالی که فعالیت از یک مکان رسمی، شرکت را با الزامات جدید نظارتی روبرو می‌کند، اما باید شرکت را نیز سازگارتر کند. ژائو در توضیح چگونگی سهولت کار با تنظیمات توسط به روزرسانی، گفت:

برای تجارت متمرکز صرافی، لازم است خودمان هم متمرکز باشیم. ما باید یک نهاد متمرکز با سرمایه‌گذاری‌های روشن، مدیریت مناسب هیئت مدیره، روش‌های بسیار شفاف KYC/AML و کنترل ریسک قوی پشت سر داشته باشیم.

بایننس با یک نهاد حقوقی متمرکز، تعهد خود را برای همکاری با نهادهای نظارتی نشان می‌دهد. این صرافی در هفته‌های اخیر که مورد انتقاد قرار گرفته، چندین اقدام دیگر را نیز انجام داده است، از جمله کاهش محدودیت معاملات اهرم (leverage)، معرفی یک فرایند اجباری شناسایی مشتریان (KYC) برای کاربران جدید و استخدام یک افسر سابق IRS برای مبارزه با پولشویی. آخرین اقدام، گامی دیگر در جهت جلب رضایت نهادهای نظارتی و کسب مجوزهای لازم برای خدمات رسانی به مشتریان خود در سراسر جهان است.

 

پیشنهاد مطالعه: صرافی غیرمتمرکز (DEX) چیست؟ + معرفی بهترین صرافی‌های غیرمتمرکز

 

Source

https://coiniran.com/?p=47545
دکمه بازگشت به بالا