ایستگاه خبر

طرح جدید زنجیره هوشمند بایننس برای سوزاندن بخشی از هزینه‌ها

بر اساس طرحی جدید، زنجیره هوشمند بایننس تصمیم دارد مکانیزم منظمی شبییه به EIP-1559 اتریوم برای سوزاندن هزینه‌ها اتخاذ کند. تا کنون این طرح در مرحله پیش‌نویس و منتظر رأی است تا اجرا شود.

این طرح توصیه می‌کند که بخشی از هزینه‌های تراکنش در هر بلوک سوزانده شود و این نسبت باید از طریق سیستم حاکمیت شبکه قابل تنظیم باشد. نتیجه نهایی این خواهد بود که اعتبارسنجان در شبکه هزینه تراکنش کمتری دریافت می‌کنند. این امر به کاهش عرضه گردش BNB در طول زمان کمک می‌کند.

سوزاندن اصطلاحی است که برای رمز ارزها به «آدرس سوخته» ارسال می شود و دیگر قابل دسترسی نیست. از آنجا که هیچ‌کس دیگر نمی‌تواند آن‌ها را خرج کند، آن‌ها تخریب شده تلقی می شوند و دیگر در مجموع عرضه سکه حساب نمی‌شوند.

این پیشنهاد نشان می‌دهد که در ابتدا باید ۱۰ درصد هزینه تراکنش سوزانده شود. در حال حاضر شبکه حدود ۶۸۱۴ BNB (3.4 میلیون دلار) هزینه معاملات در روز دریافت می‌کند، بنابراین سوختن این مبلغ عرضه را تا ۶۸۱ BNB (334،۰۰۰ دلار) در روز کاهش می‌دهد.

برای اینکه این پیشنهاد به رأی گذاشته شود، باید حداقل ۲۰۰۰ سپرده BNB دریافت کند. اگر این اتفاق بیفتد، اعتبارسنجان در شبکه می‌توانند به تغییرات موافق یا مخالف رأی دهند. در صورت تصویب، تغییر بلافاصله اجرا می‌شود.

زنجیره هوشمند بایننس پیشاپیش هم به طور منظم سکه‌ها را می‌سوزاند. این صرافی که در ابتدا به‌عنوان بخشی از هزینه‌های معاملات صرافی رمز ارزی بایننس تعیین می‌شد، همچنان به سوزاندن مقادیر زیادی BNB در هر سه ماه ادامه می‌دهد. این اقدام ۱،۳۳۵،۸۸۸ BNB (659 میلیون دلار) در ۱۸ اکتبر نابود کرد. این بخشی از برنامه صرافی است که نیمی از کل عرضه را در طول زمان بسوزاند.

راه اتریوم را دنبال کنید

این طرح مشابه پیشنهادی است که توسط EIP-1559 در اتریوم معرفی شده است. این تغییر به هر معامله هزینه‌ای می افزاید که بر اساس تقاضا افزایش یا کاهش می‌یابد. به طور معمول میزان کل هزینه‌های سوزانده شده کمتر از مقدار جدید ETH صادر شده در هر بلوک است—به این معنی که میزان تورم اتریوم را کاهش می‌دهد.

تفاوت با پیشنهاد BSC این است که در حال حاضر تورمی در شبکه وجود ندارد. بنابراین به جای کاهش تورم، از ابتدا شبکه را با کاهش عرضه روبرو خواهد کرد.

تا کنون تنها نظر در مورد پیشنهاد GitHub مخالف این ایده است و گفته است که «پیشنهاد خوبی به نظر نمی‌رسد». این مفسر ادعا می کند که ایجاد تورم برای سکه در بلند مدت مفید نخواهد بود.

 

پیشنهاد مطالعه: مروری بر عملکرد اثبات سهام, کار، زمان، سوزاندن و ظرفیت در بلاکچین

 

Source

https://coiniran.com/?p=48002
دکمه بازگشت به بالا