ایستگاه خبر

اجرای راهکار «مشتری‌ خودت را بشناس یا KYC» برای تمام کاربران جدید صرافی بایننس اجباری می‌شود

بایننس، بزرگترین صرافی رمز ارز جهان از لحاظ حجم مبادلات، روز گذشته اعلام کرد که تمام کاربران جدید آن برای تایید هویت سطح متوسط، ملزم به پیروی از راهکار «مشتری‌ خودت را بشناس یا KYC» هستند.

سه سطح تایید هویت برای کاربران بایننس وجود دارد. سطح اولیه یا مقدماتی تنها نیازمند اسم قانونی، آدرس و ایمیل کاربران است. در سطح متوسط کاربران لازم است تا عکس یک مدرک هویت دولتی دارای عکس، مانند پاسپورت یا گواهینامه‌ی رانندگی، را در حساب کاربری خود آپلود نمایند.

راهکار مشتری خودت را بشناس یا KYC تنها مشمول کابران جدیدی خواهد شد که قصد استفاده از خدمات واریز و برداشت از حساب بایننس خود را دارند. این تصمیم درراستای اقدام ماه گذشته‌ی بایننس درخصوص محدودسازی سطح برداشت روزانه‌ی کاربران تاییدنشده‌ی خود، اتخاذ شده است.

راهکار KYC بایننس چه مفادی دربر دارد

تیم بایننس با انتشار پستی درخصوص جزئیات قوانین جدید KYC گفت:

«این قوانین به‌سرعت اجرایی شده و تمام کاربران سطح متوسط برای دسترسی به خدمات واریز و برداشت دارایی‌های رمزنگاری لازم به پیروی از آن هستند.»

تیم بایننس اظهار داشت این اقدام درپی رعایت استانداردهای نظارتی جهانی و همچنین تقویت قوانین ضد پول‌شویی (AML) صورت می‌گیرد. راهکارهای NYC از حریم شخصی کاربران حفاظت کرده و از وقوع جرائم مالی جلوگیری می‌کند.

اجرای راهکار «مشتری‌ خودت را بشناس یا KYC» برای تمام کاربران جدید صرافی بایننس اجباری می‌شود

کاربران فعلی که تایید هویت خود را تکمیل نکرده‌اند فرصت دارند تا دارایی‌های خود را از حساب صرافی خارج کنند. همچنین آن دسته از کاربرانی که علاقه‌ای به تکمیل راهکار KYC ندارند، می‌توانند از گزینه‌ی «withdraw-only» برای برداشت و لغو معاملات خود در این صرافی استفاده کنند.

علی‌رغم محدودیت‌های بایننس برای کاربران ساکن کشورهایی با قوانین نظارتی شدید (مانند آمریکا)، افراد می‌توانند با استفاده از ابزارهای تغییر IP به خدمات این صرافی دسترسی کامل داشته باشند. وضع راهکار KYC تنها راه منطقی ممکن برای اطمینان از اجرای این قوانین خواهد بود.

پس از افزایش نگرانی‌های متعدد جهانی درخصوص عدم شفافیت فعالیت‌های بایننس، مدیرعامل این صرافی به سازمان‌های نظارتی قول داده است تا با جرائم مالی مبارزه کند، استخدام بازرس سابق IRS برای رهبری تیم AML یکی از گام‌های برداشته شده در این زمینه است. به ادعای چانگ پنگ ژائو، آمار استخدامی نیروی متخصص نظارتی در سال جاری درمقایسه با سال گذشته بیش از ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=47145
دکمه بازگشت به بالا