ایستگاه خبر

بایننس حذف توکن‌های اهرمی را در دستور کار خود قرار می‌دهد

بایننس به‌رغم تلاش برای آشنایی کاربران خود با توکن‌های اهرمی (leveraged tokens) به این نتیجه رسیده که یادگیری کار با این توکن‌ها برای کاربران بسیار دشوار است.

بایننس که عنوان بزرگترین صرافی رمزارزی جهان را یدک می‌کشد، دو ماه پس از معرفی توکن‌های اهرمی، اکنون بر آن شده تا تمامی توکن‌های اهرمی FTX و جفت‌های معاملاتی مرتبط با آن‌ها را حذف کند. این صرافی ژاپنی، از عدم درک کاربران از نحوه‌ی عملکرد این توکن‌ها به‌عنوان دلیل عمده‌ی این اقدام یاد کرده است.

بنابر اعلامیه‌ای که ساعاتی پیش توسط بایننس منتشر شد، این صرافی در تاریخ ۳۱ مارس، تمامی توکن‌های اهرمی را حذف خواهد کرد. در این اعلامیه آمده است که کسانی که هم‌اکنون در حساب خود اقدام به بازگشایی موقعیت‌های معاملاتی روی این توکن‌ها کرده‌اند، باید هر چه سریع‌تر از آن‌ها خارج شوند یا دارایی خود را نقد کنند.

مطابق اعلامیه بایننس، اگر کاربری به هر علتی از بستن موقعیت‌های معاملاتی خود روی توکن‌های اهرمی باز بماند، این صرافی معادل با ارزش توکن‌های اهرمی در زمان حذف آن‌ها، ظرف۱۴ روز، توکن BUSD به حساب او واریز می‌کند.

اما توکن اهرمی چیست؟ اگر قرار باشد یک تعریف ساده و سرراست از این توکن داشته باشیم باید بگوییم که این توکن‌، ابزاری سودمند برای معامله‌گران رمزارزهاست که به‌وسیله‌ی آن می‌توانند چندین برابر دارایی‌های واقعی خود اقدام به اخذ موقعیت معاملاتی در بازار کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=37895
دکمه بازگشت به بالا