ایستگاه خبر

بدنامی دیگری برای زنجیره‌ی هوشمند بایننس

پروژه‌ی مالی غیرمتمرکز Meerkat Finance، فقط یک روز پس از فعال شدن در زنجیره‌ی هوشمند بایننس ، امروز ضمن پیامی گفت هکرها ۳۱ میلیون دلار از کیف پول‌های آن سرقت کرده‌اند. با این حال، سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند مسائل پشت پرده‌ای در جریان است: آن‌ها فکر می‌کنند توسعه‌دهندگان Meerkat با این پول‌های نقد فرار کرده‌اند.

طبق گزارشی از The Block، این پروتکل یلد فارمینگ امروز صبح پیامی را مبنی بر حمله‌ی شخصی به کیف پول‌هایش ارائه داد. اندکی پس از آن، شخصی ۳۱ میلیون دلار از حساب‌های این پروژه را خالی کرد: ۱۳.۹۶ میلیون دلار از استیبل کوین‌های بایننس، BUSD و بیش از ۷۳،۰۰۰ BNB، رمز ارز بایننس، با ارزش حدود ۱۷.۴ میلیون دلار.

از آن زمان، حساب توییتر و وبسایت این پروژه آفلاین شد و بنیانگذاران آن در دسترس نیستند. عدم پاسخگویی و در دسترس نبودن توسعه‌دهندگان این پروژه ادعای کلاهبرداری را مطرح کرده است. Wu Blockchain، وبلاگ‌نویس برجسته‌ی چینی رمز ارزها، در توییتر خود نوشت: «این اتفاق ممکن است بزرگترین پروژه‌ی کلاهبرداری در زنجیره‌ی هوشمند بایننس باشد.»

به گزارش The Block، یک نماینده از بایننس در کانال تلگرامی این صرافی گفت که در حال تحقیق درباره‌ی ادعای کلاهبرداری است.
زنجیره هوشمند بایننس بلاکچین اختصاصی این صرافی است. منتقدان می‌گویند از آنجایی که بایننس می‌تواند معاملات موجود در این بلاکچین را برگرداند این پروژه غیرمتمرکز نیست.

در حالی که بایننس سعی در آرام کردن فضا دارد، باید با چندین انتقاد دیگر هم مقابله کند، مثلاً این ادعا که بسیاری از پروژه‌های شبکه‌ی آن نسخه‌های کپی‌شده‌ی اتریوم‌اند. Musical Beats، پروژه‌ای که ادعا می‌شد نسخه‌ای کپی‌شده از Ethereum NFT EulerBeats است، در حالی که مدت زیادی از راه‌اندازی اولیه‌ی آن نگذشته بود، اوایل این هفته به‌طور ناگهانی غیرفعال شد. با این اوصاف، عاقلانه خواهد بود که توسعه‌دهندگان زنجیره‌ی هوشمند بلاکچین (BSC) از کپی کردن همه موارد از روی شبکه‌ی اتریوم خودداری کنند.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین نرم‌افزارهای استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=44304
دکمه بازگشت به بالا