ایستگاه خبر

بایننس ۷۹۲ میلیون دلار BNB را سوزاند!

بایننس در هجدهمین دوره سکه‌سوزی خود عرضه بایننس کوین (BNB) را به ۱.۶۸ میلیون کاهش داد.

روز دوشنبه، ۱۷ ژانویه، بایننس اعلام کرد که بیش از ۱.۶۸ میلیون BNB را سوزانده است، مبلغی به ارزش تقریبی ۷۹۲ میلیون دلار با قیمت‌های فعلی بازار.

بایننس به کاربران یادآوری کرد متعهد شده است نیمی از کل عرضه BNB یا ۱۰۰ میلیون توکن از ۲۰۰ میلیون توکن را که در ابتدا عرضه را تشکیل می‌داد، حذف کند. آخرین مقداری که در روز دوشنبه برای سوزاندن سکه‌ها ثبت شده است معادل ۰.۸۴ درصد از عرضه اولیه بایننس است.

سوزاندن سکه مانند این به منظور کاهش عرضه یک ارز دیجیتال و بالا نگه داشتن قیمت‌ها با ایجاد تقاضای بیشتر برای توکن‌هایی است که در حال حاضر در گردش هستند. سوختگی با ارسال توکن به آدرس غیرفعال انجام می‌شود.

این سکه‌سوزی هجدهمین سوزاندن سه‌ماهه از زمانی است که بایننس در سال ۲۰۱۷ شروع به اجرای آن کرد.

مدل جدید سوزاندن خودکار

سوزاندن این سه‌ماهه برای اولین بار با فرمول جدید «سوزاندن خودکار» جلو رفت که به‌طور اتوماتیک مقدار سوخت را بر اساس قیمت‌های بازار و تعداد بلوک‌های تولیدشده توسط زنجیره هوشمند بایننس محاسبه می‌کند.

این مدل جدید قرار است عینی‌تر از مدل قبلی باشد. Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس گفت که مدل جدید «استقلال، شفافیت و قابلیت پیش‌بینی بیشتر» را ارائه می دهد. مدل جدید پس از بازخورد گرفتن از جامعه عملی شد.

بایننس می‌گوید پیش از این، میزان سوخت بر اساس استفاده از BNB و درآمد حاصل از صرافی بایننس تعیین می‌شد. آخرین سوخت سه ماهه BNB، هفدهمین آن، باعث حذف ۱.۳۴ میلیون BNB از گردش شد. مقدار سکه‌های سوزانده‌شده از ۸۰۸۰۰۰ BNB تا ۳.۶ میلیون BNB متغیر است.

قیمت‌ها فقط کمی تغییر کرد

خبر سوزاندن سکه تاکنون تأثیر بسیار کمی بر قیمت BNB داشته است. بایننس معامله سوراندن را در ساعت ۰۸:۱۴ صبح به وقت PST در ۱۷ ژانویه انجام داد، زمانی که BNB 471 دلار قیمت داشت.

قیمت BNB در ساعت ۱۲:۰۰ بعد از ظهر برای مدت کوتاهی به ۴۷۸ دلار افزایش یافت. PST که نشان دهنده افزایش قیمت تقریباً ۱.۵ درصد است. با این حال در زمان انتشار، BNB با قیمت حدود ۴۷۰ دلار معامله می‌شود. این امکان وجود دارد که در بلندمدت با ادامه معاملات، قیمت‌ها به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گیرند.

بایننس کوین (BNB) در حال حاضر سومین ارز دیجیتال بزرگ در بازار است که ارزش سرمایه آن ۷۸ میلیارد دلار است.

 

پیشنهاد مطالعه: الگوریتم اثبات سوزاندن یا Proof of Burn چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=49356
دکمه بازگشت به بالا