ایستگاه خبر

نقل و انتقالات SEPA در صرافی بایننس به حالت تعلیق درآمد

با توجه به ایمیلی که صرافی بایننس برای کاربران خود ارسال کرده است به نظر می‌رسد این صرافی انتقال SEPA را به حالت تعلیق درآورده است.

نقل و انتقالات SEPA به حالت تعلیق درآمد

در ایمیل بایننس آمده است: «به دلیل اتفاقاتی که خارج از توان ماست، ما به‌طور موقت واریز یورو از طریق انتقال بانکی SEPA را از ساعت ۸ صبح UTC در ۷ ژوئیه ۲۰۲۱ به حالت تعلیق در می‌آوریم. شما هنوز هم می‌توانید از طریق کارت‌های اعتباری یا دبیت کارت در حساب بایننس خود یورو واریز کنید یا از این طریق رمز ارز بخرید .»

تعلیق انتقال SEPA به این معنی است که کاربران بایننس دسترسی به یکی از رایج‌ترین کانال‌های پرداخت در اروپا را از دست می‌دهند.

بایننس توضیح نداد که چرا مجبور به تعلیق پرداخت‌های SEPA شده است. با این حال، برخی در مورد علت این موضوع گمانه‌زنی کرده‌اند. از ژوئن سال ۲۰۲۰، بایننس برای مدیریت پرداخت‌های SEPA با بانک Clear Junction همکاری می‌کند. به دلیل اقدامات اخیر FCA علیه این صرافی، ممکن است این بانک تصمیم گرفته باشد که کار با بایننس را متوقف کند.

ممکن است بایننس اگر شریک بانکی جدیدی برای کار پیدا کند، نقل و انتقالات SEPA را دوباره فعال کند. در ایمیلی که صرافی ارسال کرده آمده است: «ما سخت در تلاش‌ایم تا با شرکای خود راه‌حلی پیدا کنیم و از صبر شما متشکریم.»

پیام بایننس همچنین خاطرنشان می‌کند که پرداخت‌های معوق SEPA طی یک هفته به مشتریان بازگردانده می‌شود.

اقدام FCA منجر به تغییر سیاست خواهد شد

تصمیم FCA برای محدود کردن فعالیت بایننس در انگلیس، همراه با هشدار عمومی FCA در مورد سرمایه‌گذاری در رمز ارزها، منجر به چندین تغییر سیاست دیگر در میان بانک‌های کشور شده است.

دیروز، بارکلیز مشتریان خود را از ارسال وجه با کارت‌های اعتباری و دبیت به بایننس به دلیل حمایت از امنیت‌شان منع کرد. سایر بانک‌ها در انگلیس، از جمله Nationwide ،Starling ،Monzo و NatWest، سیاست‌های جدیدی را پیرامون اقدام FCA تنظیم کرده‌اند.

باید دید آیا بانک‌های بیشتری چنین موضعی می‌گیرند و آیا صرافی‌های کریپتوی دیگری غیر از بایننس هم هدف قرار خواهند گرفت یا خیر.

بایننس همچنین در سایر حوزه‌های قضایی با چالش‌هایی روبرو است. جزایر کیمن و تایلند این صرافی را به چالش کشیده‌اند، و ژاپن نیز اخطارهایی را برای فعالیت‌های بدون مجوز بایننس صادر کرده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=46425
دکمه بازگشت به بالا