ایستگاه خبر

بیل گیتس : NFTها بر نظریه «از من احمق‌تر» بنا شده‌اند!

بیل گیتس طرفدار ارزهای دیجیتال یا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTها) نیست. یکی از بنیانگذاران میلیاردر مایکروسافت، سه‌شنبه در سخنرانی TechCrunch در مورد تغییرات آب و هوایی، این پدیده را چیزی توصیف کرد که ۱۰۰ درصد مبتنی بر نظریه «احمق‌تر از من» است، با اشاره به این ایده که دارایی‌های بیش از حد ارزش‌گذاری شده تا زمانی ارزشمندند که سرمایه‌گذاران مایل باشند برای آن‌ها بیشتر بپردازند.

گیتس با اشاره به مجموعه بسیار پرطرفدار Bored Ape Yacht Club NFT به طعنه گفت که «تصاویر دیجیتالی گران‌قیمت از میمون‌ها» جهان را جای بهتری می‌‌کند.

NFTها توکن‌هایی هستند که نمی‌توان آن‌ها را با یکدیگر مبادله کرد. آن‌ها اغلب به‌عنوان راهی برای اثبات مالکیت دارایی‌های دیجیتال مانند مجموعه‌های هنری یا ورزشی معرفی می‌شوند. اما منتقدان با توجه به ماهیت قدرت‌طلبانه رمز ارزها، آن‌ها را بیش از حد تبلیغاتی و به‌صورت بالقوه برای محیط زیست مضر می‌دانند. بسیاری از NFTها بر روی شبکه اتریوم، دومین توکن بزرگ، ساخته شده‌اند.

در مورد کریپتو، گیتس گفت:

من در آن دخالت نمی‌کنم. و هیچ یک از این چیزها را خرید و فروش نمی‌کنم.

این هفته پس از اینکه سلسیوس، یک شرکت وام‌دهنده رمز ارزی، تمام برداشت‌های حساب را متوقف کرد، ارزهای دیجیتال به شدت سقوط کردند. این نابسامانی به ترس از یک رویداد قریب الوقوع ورشکستگی برای سانتیگراد دامن زده است—و ممکن است اثرات منفی بر دیگر بخش‌های بازار ارزهای دیجیتال داشته باشد. به نوبه خود، سلسیوس می‌گوید که «به‌طور شبانه روزی برای جامعه ما کار می‌کند».

دنیای کریپتو آسیب‌دیده و در تلاش برای بهبود خود پس از فروپاشی UST است. در اوج هر دو ارز دیجیتال، مجموعاً ۶۰ میلیارد دلار ارزش داشتند.

بیت کوین آخرین بار در روز چهارشنبه با ۷ درصد کاهش در ۲۴ ساعت گذشته با ۲۱۱۰۷ دلار معامله شد. بزرگترین ارز دیجیتال جهان از ابتدای سال ۲۰۲۲ بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ضرب کردن یا مینت NFT چیست؟ راهنمای گام‌به‌گام ساخت NFT

 

Source

https://coiniran.com/?p=57352
دکمه بازگشت به بالا