ایستگاه خبر

ضرر ۴۵۰ میلیون دلاری به دارایی کاربران درپی هک شدن صرافی Bilaxy

صرافی Bilaxy با انتشار گزارشی از هک شدن برخی از کیف‌پول‌های کاربران خبر داد. این صرافی رمز ارز که در جمهوری سیشیل و قاره‌ی آفریقا واقع است هنوز ارزش دارایی‌های سرقت شده را به‌طور رسمی اعلام نکرده است، بااین‌حال تخمین زده می‌شو که بالغ بر ۴۵۰ میلیون دلار از انواع رمز ارزها در اثر این حمله از بین رفته‌اند.

ضرر 450 میلیون دلاری به دارایی کاربران درپی هک شدن صرافی Bilaxy

کانال تلگرامی این صرافی امروز با چند پست خبر از عدم ارائه‌ی خدمات به‌دلیل انجام بروزرسانی داد. اما چند ساعت بعد در حساب توئیتری Bilaxy یک اطلاعیه‌ی مهم درخصوص هک شدن این صرافی منتشر شد.

در این پست ذکر شده است که کیف‌پول گرم این صرافی مورد دستبرد قرار گرفته و کاربران لازم است تا از واریز هرگونه دارایی به این صرافی پرهیز نمایند.

اما صرافی از بروزرسانی اخبار مربوط خودداری نموده و تنها به ذکر این مطلب بسنده کرده که تیم توسعه‌دهندگان درتلاش برای حل مشکل پیش‌آمده هستند جای هیچ‌گونه نگرانی از سوی کاربران وجود ندارد. در هنگام نگارش این خبر Bilaxy میزان دقیق دارایی‌های سرقت‌ شده را اعلام نکرده و سایت آن نیز پاسخ‌گوی کاربران نیست.

ضرر 450 میلیون دلاری به دارایی کاربران درپی هک شدن صرافی Bilaxy

چندین آدرس با هک شدن این صرافی مرتبط بوده‌اند، از جمله آدرس فوق که توسط etherscan شناسایی شده است.

HogeFinance اعلام کرد که تمام توکن‌های HOGE خود را از حساب Bilaxy تخلیه و به کیف‌پول دیگری انتقال داده است. گفته‌ می‌شود که ارزش تقریبی این توکن‌ها چیزی کمتر از ۲۲ میلیون دلار است. طبق تخمین‌های موجود در کانال تلگرامی این صرافی، ارزش دارایی‌های از دست‌رفته بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برآورد می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سرد و گرم چه تفاوتی با هم دارند؟

Source

https://coiniran.com/?p=47256
دکمه بازگشت به بالا