ایستگاه خبر

بلژیک درآستانه قانون‌گذاری رمز ارزها

سازمان خدمات مالی و کنترل بازار FSMA اخیرا اعلام کرده است که با قانون‌گذاران بلژیکی برای قانون‌مند سازی تراکنش‌های دیجیتالی بحث و گفتگو کرده است.

مطابق با خبر منتشر شده در خبرگزاری Altcoinbuzz، سناتور ژان پاول سوقوی که رئیس FSMA نیز هست از قانون‌گذاران خواسته است تا چهارچوب قانونی لازم برای خرید، فروش و استفاده از دارایی‌های دیجیتالی را تهیه کنند.

علاوه براین ژان با اشاره به کشورهایی نظیر روسیه، چین و آرژانتین قانون‌گذاری سریع این کشورها در رابطه با رمز ارزها و دارایی‌های دیجتالی را تحسین کرده است. او با انتقاد از ناکارآمدی سیاست‌مداران بلژیکی در رابطه با پیامدهای نپرداختن به فناوری‌های نوظهور و مشکلات آنها هشدار داده است.

وی با اشاره به این نکته که دارایی‌های دیجیتال تنها بیت‌کوین نیستند تاکید کرده است که ارزش ۳۲ میلیارد دلاری بازار رمز ارزها می‌تواند مشکلات بسیاری را برای اقتصاد بلژیک ایجاد کند. او همچنین به افزایش تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در جهان نیز اشاره کرده است. همین چند وقت قبل چندتا از این دستگاه‌ها در بلژیک نیز نصب شده اند.

این سناتور ارشد بلژیکی با اشاره به پتانسیل‌های رمز ارزها برای استفاده در جرائم سایبری و از بین بردن سابقه تراکنش‌ها در ارزهای امنیت محور، لزوم توجه ویژه سیاست‌مداران به ایجاد چهارچوب قانونی و اجرایی مناسب را یاد آور شده است.

https://coiniran.com/?p=36962
دکمه بازگشت به بالا