ایستگاه خبر

روز تاریخی NFTs: توکن نقاشی بیپل ۶۹.۳ میلیون دلار فروخته شد!

یک قطعه اثر هنری دیجیتال با رقم سرسام‌آور ۶۹.۳ میلیون دلار در حراج فروخته شد. حراج خاندان کریستی با ۲۵۵ سال قدمت، با فروش اثری به نام «هر روز: پنج‌هزار روزِ اول» که بیپل (Beeple) هنرمند کریپتو آن را خلق کرده است، به پایان رسید.

پیشنهاد برنده لحظاتی بعد از ساعت ۱۰:۰۰ صبح به وقت محلی، دقایق پایانی حراج، با رقم سرسام‌آور ۶۰.۲۵ میلیون دلار برای این توکن غیرقابل تعویض (NFT) ثبت شد.  قیمت نهایی تمام‌شده این اثر هنری، برای خریدار آن با در نظر گرفتن هزینه‌های مازاد به ۶۹۳۴۶،۲۵۰ دلار رسید.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

از نکات جالب حراج این بود که در دقایق پایانی، قیمت پیشنهادی یکباره از محدوده‌ی ۲۰ میلیون دلار به بیش از ۵۰ میلیون دلار رسید.

این بیشترین قیمتی است که برای فروش یک توکن غیرقابل تعویض در تاریخ ثبت شده است. توکن‌های غیر قابل تعویض، یا NFTs، نوع خاصی از توکن‌های مستقر در بلاکچین اتریوم‌اند و مالکیت دیجیتالی آن‌ها در شبکه‌ی اتریوم و شبکه‌‌های سازگار با آن به راحتی قابل اثبات است.
ابتدا، اتر (ETH) به‌عنوان یکی از گزینه‌های پرداخت در این حراج شناخته‌شده پذیرش می‌شد. البته، تا زمان نگارش این خبر، مشخص نشده است که برنده‌ی اثر مشهور بیپل برای خرید آن از ارز فیات استفاده کرده است یا رمز ارز.
رکورد قبلی ثبت‌شده برای فروش توکن‌های غیرقابل تعویض مربوط به فروش اثری در ماه فوریه بر پلتفرم Nifty Gateway بود. این اثر، ویدئوکلیپی دیجیتالی از دونالد ترامپ بود که در آن زمان، با معادل اتریومی ۶.۶ میلیون دلار فروخته شد.

کوین ایران

به گزارش نیویورک تایمز، گران‌ترین نقاشی تاریخ متعلق به لئوناردو داوینچی بوده است که در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۴۵۰.۳ میلیون دلار فروخته‌ شد.

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=44556
دکمه بازگشت به بالا