ایستگاه خبر

بانک مرکزی انگلیس به عرضه‌ی CBDC ابراز علاقه کرد!

بانک مرکزی انگلیس امروز بصورت رسمی یک مقاله برای بحث و تبادل نظر پیرامون ارز دیجیتال منتشر کرد. این مقاله‌ی ۵۷ صفحه‌ای یک الگوی مصور از ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ارائه می‌دهد که برای ذخیره‌ی ارزش و پرداخت‌های خانوار و مشاغل طراحی شده است. بانک انگلیس منتظر پاسخ عموم مردم تا ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰ به این مقاله است.

در بخشی از مقاله منتشر شده آمده:

«ما به CBDC علاقمندیم چراکه تغییری قابل توجهی درماهیت پول و پرداخت‌ها ایجاد می‌کند. استفاده از اسکناس به عنوان در دسترس‌ترین شکل پول بانکی رو به کاهش گذاشته و عرضه‌ی پول‌های خصوصی با نوآوری تکنولوژی‌های جدید روندی افزایشی دارد.»

بانک مرکزی در ادامه‌ی مقاله توضیح می‌دهد:

«حرکت سپرده‌های بانکی قابل توجه به سمت CBDC روز ترازنامه‌ی بانک مرکزی و بانک‌های تجاری تاثیر خواهد گذاشت. چنین اتفاقی می‌تواند روی میزان اعتبار فراهم شده توسط بانک‌ها برای اقتصادی بزرگ‌تر و چگونگی اجرای سیاست پولی و حمایت از پایداری مالی تاثیر بگذارد.»

هرچند بانک مرکزی انگلیس هنوز تصمیم قطعی برای عرضه‌ی CBDC نگرفته اما اعلام کرده در صورت عرضه‌ی ارز دیجتال هر CBDC معادل یک پوند استرلینگ خواهد بود.

بانک مرکزی انگلیس اوایل امسال به همراه بانک‌های مرکزی کانادا، ژاپن، سوئد، سوئیس و بانک مرکزی اروپا کارگروهی برای کشف کاربردهای احتمالی CBDC ها ایجاد کردند.

Source

https://coiniran.com/?p=37521
دکمه بازگشت به بالا