ایستگاه خبر

بانک مرکزی انگلستان کارگروه CBDC تشکیل می‌دهد

بانک مرکزی و خزانه‌داری سلطنتی انگلستان (HM Treasury) از تشکیل کارگروه ویژه‌ای برای شناسایی راهکارهای ارز ملی یا ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خبر دادند. هدف اصلی این کارگروه بررسی مکانیسم ارزهای دیجیتال و ریسک‌های احتمالی همراه با آن است. با آنکه بانک مرکزی و دولت انگلستان تصمیمی برای راه‌اندازی CBDC اتخاذ ننموده‌اند، اما این همکاری مشترک بزرگترین اقدام صورت گرفته از جانب آنها بوده است.

بانک مرکزی انگلستان برای اطلاع از بازخورد مردم در خصوص مباحث غیر فنی و چالش‌های موجود برای CBDC به ترتیب دو انجمن تعامل و فناوری ایجاد نموده است. در همین راستا، یک واحد عملیاتی برای شناسایی و همکاری با سازمان‌های داخلی و مقامات خارجی در شناسایی ارزدیجیتال ملی در بانک مرکزی این کشور مستقر گشته است.

مسئولیت اصلی این کارگروه ارزیابی احتمال صدور CBDC برای انگلستان خواهد بود، اما لازم است پیشرفت سایر کشورها را در این خصوص بررسی نموده و تلاش کند تا انگلستان پیشروی این صنعت باشد.

بانک مرکزی انگلستان کارگروه CBDC تشکیل می‌دهد

انگلستان آهسته به‌سوی CBDC گام برمی‌دارد

بانک مرکزی انگلیس در مارس ۲۰۲۰ برای اطلاع از فرصت‌ها، چالش‌ها و راهکارهای موجود برای CBDC اقدام به انتشار یک مقاله نمود. در این مقاله هفت روش که ارزهای دیجیتال ملی می‌توانند به ثبات جایگاه مالی بانک مرکزی انگلیس کمک کنند مطرح گشت. مقابله با تهدیدات انواع جدید پول‌های خصوصی مانند بیت‌کوین و تسهیل پرداخت‌های برون مرزی دو نمونه از راهکارهای ارائه شده در این مقاله بود.

در بین کشورهای حاضر در این عرصه، چین با انجام آزمایش‌های متعدد در مراحل پایانی عرضه‌ی سیستم پرداخت الکترونیکی خود قرار داشته و ژاپن نیز نخستین فاز از تحقیقات میدانی لازم برای تحقق ین دیجیتال را در ماه آوریل انجام داده است. همچنین رئیس بانک مرکزی اروپا اظهار داشت تصمیمات لازم درباره‌ی صدور یوروی دیجیتال در اواسط سال جاری اتخاذ می‌گردد.

پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=45218
دکمه بازگشت به بالا