ایستگاه خبر

جمهوری آذربایجان زیر بار “پرداخت با رمزارز” نرفت!

رئیس بانک مرکزی آذربایجان (CBA) آقای Elman Rustamov، موضع این کشور در برابر رمز ارز ها را «محافظه کارانه» توصیف کرده است. او عنوان می کند که بانک مرکزی آذربایجان، رمز ارز ها را به عنوان یک روش قانونی پرداخت قبول ندارد.

بانک مرکزی آذربایجان (CBA)، رمز ارز ها را به عنوان یک روش قانونی پرداخت قبول ندارد. رئیس بانک مرکزی ، موضع این کشور در رابطه با رمز ارز ها را «محافظه کارانه» توصیف کرده است.

موضع بانک مرکزی (CBA) در برابر رمز ارز ها

بانک مرکزی جمهوری آذربایجان (CBA) زیر بار پذیرش "پرداخت با رمزارز ها" نرفت!

به گزارش کوین ایران و به نقل از یک گزارش محلی، رئیس بانک مرکزی آذربایجان (CBA) آقای Elman Rustamov، موضع این کشور در برابر رمز ارز ها را «محافظه کارانه» توصیف کرده است. او عنوان می کند که بانک مرکزی آذربایجان، رمز ارز ها را به عنوان یک روش قانونی پرداخت قبول ندارد. همچنین می گوید این بانک قصد دارد تا قبل از معرفی این تکنولوژی، به توسعه زیر ساخت های قانونی آن بپردازد. آقای Rustamov در ماه گذشته در جلسات بودجه مجلس نمایندگان آذربایجان، به رمز ارز ها اشاره کرده است.

او با به کار بردن واژه «محافظه کارانه» در رابطه با موضع بانک مرکزی آذربایجان عنوان کرده است: “ما فکر می کنیم رمز ارز ها همچنان ابزار خطرناکی برای سرمایه گذاری به حساب می آیند.”

آقای Rustamov بیان کرد که CBA، پیش از توسعه یک چارچوب نظارتی برای فناوری های دفتر کل توزیع شده های مختلف، گرایش جهانی نسبت به قانونمند سازی رمز ارز ها و بلاکچین را مورد بررسی قرار خواهد داد.

آینده رمز ارز ها در آذربایجان

رئیس بانک مرکزی ذکر کرد که قصد دارد در مطالعه این فناوری و استفاده از آن در بخش مالی و بانکی آذربایجان و همچنین خدمات عمومی، کمک کند. او ادامه داد در حال حاضر به همین منظور، مشاوره با شرکت های پیشرو را آغاز کرده است. به نظر او در مرحله اول باید زیرساخت های تکنولوژیکی و قانونی پایدار را ایجاد کرده و سپس به معرفی این تکنولوژی پرداخت.

توسعه تکنولوژی بلاکچین توسط بانک مرکزی آذربایجان

اخیرا آقای Alim Guliyev، معاون اول رئیس CBA، از نتایج جلسه با مقامات سوییسی در پایان ماه نوامبر خبر داده است. وی عنوان کرد که باتوجه به این دیدار، بانک مرکزی آذربایجان به بررسی روش های تطابق تکنولوژی بلاکچین برای سیستم های پرداخت و تایید هویت الکترونیک خواهد پرداخت.

رمز ارز ها و دیگر کشور های جهان

آذربایجان به بعضی کشور هایی که از پذیرش رمز ارز ها به عنوان یک شیوه قانونی پرداخت خودداری کرده اند، پیوسته است. هفته گذشته، وزیر مالی هندوستان، آقای Arun Jaitley  اعلام کرده بود که موضع دولت بسیار شفاف و مشخص است. ما در حال حاضر رمز ارز ها را به عنوان یک ارز قانونی نمی پذیریم. همچنین اخیرا بانک مرکزی اندونزی با وعده وضع قوانین بازدارنده در سال ۲۰۱۸، به مقابله با مشروعیت رمز ارز ها در این کشور پرداخته است. دولت های معتبر زیادی از جمله چین، روسیه و ویتنام، اظهار نظر های مشابه ای از این دست را ابراز کرده اند.

https://coiniran.com/?p=17258
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x