ایستگاه خبر

دانشگاه استرالیا برنامه کارشناسی ارشد بلاکچین را با IBM راه‌اندازی می‌کند

دانشگاهRMIT، دانشگاه تحقیقاتی استرالیا، دو برنامه کارشناسی ارشد جدید را در زمینه امنیت سایبری و فناوری بلاکچین به برنامه‌ی تحصیلات تکمیلی خود اضافه می‌کند.

این دانشگاه در تاریخ ۲۶ می اعلام کرد که با IBM ،Palo Alto Networks و Stone & Chalk  همکاری می‌کند تا یک گواهینامه فارغ‌التحصیلی امنیت سایبری و گواهی فارغ التحصیل در تجارت با قابلیت بلاکچین را ارائه دهد. انتظار می‌رود این برنامه‌ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ آغاز شود و به مدت نه ماه ادامه یابد.

پاسخگویی به تقاضا برای مشاغل بلاکچین

RMIT برنامه‌های جدید را به منظور پاسخگویی به افزایش تقاضا برای متخصصان صنعت در زمینه امنیت سایبری و بلاکچین معرفی کرد.

این اطلاعیه با استناد به گزارش‌هایی نشان می‌دهد صنعت امنیت سایبری استرالیا در شش سال آینده تقریباً با رسیدن به ۶ میلیارد دلار استرالیا سه برابر خواهد شد، و همین امر باعث ایجاد تقاضا برای ۱۸۰۰۰ متخصص در استرالیاست.

پیش‌بینی می‌شود حتی صنعت بلاکچین رشد سالانه ۸۰٪ را نشان دهد. با این حال، در حال حاضر از هر ۲۰ مدیر فقط یک نفر قادر است افراد متخصص در این زمینه را پیدا کند.

هلن سوئس، مدیرعامل RMIT آنلاین با ابراز نگرانی از افزایش شکاف مهارت و تخصص در این بخش‌های نوظهور گفت:

«طبیعت غیرقابل پیش‌بینی محیط فعلی ما را ملزم می‌کند تا درک خود را از منظر دیجیتال تقویت و تسریع کنیم. دانش در زمینه امنیت سایبری و فن‌آوری‌های بلاکچین به‌عنوان مهارت‌هایی مهم در کسب و کار ظهور کرده‌اند و ما آموزش‌هایی را ارائه می‌دهیم که این مهارت را برای نیروی کار فراهم کند.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=39071
دکمه بازگشت به بالا