ایستگاه خبر

مشارکت صرافی‌های رمزارز استرالیا با Koinly، تسهیل گزارش مالیات برای کاربران

سه صرافی دارایی دیجیتال استرالیا بعد از فشار اداره مالیات استرالیا بر سرمایه گذاران داخلی، با تأمین‌کننده نرم افزار مالیات رمزارز، Koinly همکاری می‌کنند. بر اساس گزارش خبرگزاری Coindesk، امروز، اعلام شد که صرافی‌های Cointree، CoinJar و Swyftx جدیدا به کاربران خود این امکان را داده‌اند تا حساب‌های خود و آدرس‌های عمومی کیف پول خود را به بستر Koinly متصل کنند تا از خدمات گزارش مالیات عایدی سرمایه استفاده کنند.

با توجه به پیچیدگی تهیه گزارشات تراکنش‌‌های رمزارز برای اداره مالیات استرالیا، مدیر ارشد صرافی CoinJar گفت که حالا داده‌های معاملات کاربران می‌تواند ظرف چند دقیقه پردازش شده و به یک گزارش مناسب برای اداره مالیات استرالیا تبدیل شوند. کاربران صرافی ها می توانند به راحتی پیشینه معاملاتی خود را ادغام کنند و یک محاسبه سود و زیان سریع و آنی ارائه دهند که می تواند در زمان محاسبه مالیات به یک حسابدار داده شود. محصول Koinly، به کاربران اجازه می‌دهد که در مقایسه با تهیه گزارش به صورت دستی، در زمان و هزینه انجام این فرآیند صرفه جویی کننند.

بیشتر بخوانیم: فراهم شدن امکان بازپرداخت مالیات بر درآمد آمریکایی ها با بیت کوین

اداره مالیات استرالیا در ماه مارس امسال با صدور هشدار به ساکنان استرالیا، تعهدات مالیاتی ۳۵۰ هزار نفر را در هنگام معامله دارایی‌های دیجیتال یادآوری کرد. این سازمان تخمین زده است که تا یک میلیون استرالیایی در فعالیت‌های معاملات رمزارز دخالت دارند که معادل با ۴ درصد جمعیت ساکنان این کشور است. 

سال گذشته این اداره مالیاتی دستورالعملی را آغاز کرد که طبق آن صرافی‌‌های رمزارز داخلی مجبور به اشتراک گذاری داده‌ها به صورت پیوسته با آژانس‌های دولتی شدند. اداره مالیات استرالیا پیش‌بینی کرده است که این برنامه به صورت خالص حدود ۳ میلیارد دلار را در قالب کارمزد و جریمه از سوی معامله‌گران ناسازگار کسب خواهد کرد.

https://coiniran.com/?p=40346
دکمه بازگشت به بالا