ایستگاه خبر

با افزایش هزینه‌های شبکه، مشتریان صرافی Coinbase ملزم به پرداخت کارمزد برداشت

بر طبق گزارش خبرگزاری theblockcrypto.com، مشتریان Coinbase Pro از این پس باید کارمزد برداشت رمزارز را بر اساس تخمین هزینه تراکنش شبکه پرداخت نمایند. این اعلامیه دیروز از طریق ارسال نامه الکترونیک به کاربران اعلام شد.

تا الان، صرافی Coinbase به خودی خود هزینه‌های تراکنش را زمانی که کابران پول خود را برداشت می‌کردند، بر عهده می‌گرفت و از طرف مشتریان پرداخت می‌کرد. این صرافی در وب‌سایت خود اعلام کرده:

“برای حصول اطمینان از کیفیت تجربه مشتریان و زمان پردازش تراکنش عقلانی، از این پس بستر Coinbase Pro یک کارمزد را بر اساس انتظار خود از هزینه‌های شبکه برای انجام هر تراکنش، وضع می‌کند. در شرایط مشخص، هزینه‌ای که Coinbase Pro می‌پردازد با تخمین آن تفاوت دارد. تمامی کارمزد‌هایی که وضع می‌کنیم در زمان انجام تراکنش کاربران افشا می‌شود.”

با حرکت و تغییر بازار رمز‌ارز‌ها، هزینه‌های تراکنش به خاطر افزایش فعالیت در شبکه به شدت افزایش یافته است. برای مثال، در طی چند هفته‌ گذشته، قیمت گاس در شبکه اتریوم یا هزینه تراکنش در آن، همواره بالاتر از ۱۰۰gwei یا همان نانو اتر بوده است. بنا بر ادعای Coinbase، این قیمت بالا منجر به زمان انتظار بالاتر و کارمزد‌های بالاتر شده است.

این صرافی، هزینه تراکنش هر برداشت را درست قبل از آن در وب‌سایت یا برنامه تلفن همراه خود به مشتریان اعلام خواهد کرد. انتقال رمزارز از کیف پول این صرافی به یک کیف پول دیگر و یا یک حساب Coinbase دیگر، هزینه‌ای نخواهد داشت. کاربران همچنان می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ای حساب Coinbase Pro داشته و دارایی‌های خود را در آن نگه‌داری کنند.

امروز پس از راه‌اندازی توکن صرافی غیرمتمرکز Uniswap، دوباره تراکم شبکه افزایش یافت و هزینه‌‌های تراکنش شبکه اتریوم به یک میلیون دلار در ساعت رسید. درآمد ساعتی استخراج‌گران اتریوم رکورد ۵ ساله خود را شکسته است.

بیشتر بخوانیم: حساب ها، تراکنش ها، سوخت و موارد دیگر در اتریوم (قسمت اول)

https://coiniran.com/?p=41196
دکمه بازگشت به بالا