ایستگاه خبر

آراگون و بالانسر یک سیستم رای‌گیری با هزینه صفر ارائه می‌دهند!

آزمایشگاه‌های آراگون و بالانسر برای راه اندازی Snapshot – یک سیستم رای‌گیری با هزینه صفر و خارج از زنجیره – همکاری می‌کنند. Snapshot از طریق به کارگیری توافق‌نامه‌ها و دادگاه آراگون، به DAOها امکان می‌دهد رای‌گیری خارج از زنجیره خود را انجام دهند و آن را در بلاکچین اتریوم ثبت کنند.

آراگون هزینه‌‌های حکمرانی را کاهش خواهد داد!

قبل از این مشارکت، رأی گیری خارج از زنجیره DAO برای حمایت از خواسته‌های رأی‌دهندگان به دارندگان کیف‌پول‌های چند امضایی متکی بود. با انجام آخرین به‌روزرسانی، Snapshot به DAOها امکان می‌دهد به صورت رایگاه رای بدهند و فقط یک‌بار برای اجرای تصمیمات خود هزینه بپردازند.

اتکای قبلی به ائتلاف خارج از زنجیره‌ و اجراهای تفویضی، دردسرهای زیادی همچون آسیب به حاکمیت، هزینه‌های غیرضروری و مسئولیت قانونی به همراه داشت. دارندگان کیف پول چندامضایی می‌توانند خواسته‌های جامعه خود را نادیده بگیرند یا از نظر قانونی در قبال اجرای تصمیمات مورد بازخواست قرار بگیرند. برای مثال، اگر کامیونیتی تصمیم بگیرد برای فروش بیشتر در یک کمپین بازاریابی سرمایه‌گذاری کند، SEC ممکن است اپراتورهای کیف‌های چندامضایی را برای فروش اوراق بهادار مسئول بداند.

بیشتر بخوانید: کیف پول چند امضایی (Multisig Wallet) چیست؟

DAO‌های آراگونی با استفاده از ویژگی‌های جدید Snapshot می‌توانند بدون از دست دادن ویژگی غیرمتمرکز خود، از حاکمیت خارج از زنجیره رایگان استفاده کنند. DAOهای غیرآراگونی از سیستم xDAI STAKE برای مراقبت از حاکمیت استفاده می‌کنند، در حالی که اجرای نهایی در اتریوم اتفاق می‌افتد. مزیت سیستم‌های زنجیره‌ای جداگانه این است که اعضای DAO مجبور به پرداخت هزینه گزاف برای هر رای نیستند. در عوض فقط باید یک عضو، تصمیم را به زنجیره وارد و آن را اجرایی کند.

پس از اتمام رای‌گیری، طرح پیشنهادی می‌تواند از طریق یک برنامه زمان‌نگه‌دار آراگون به نام Disputable Delay به زنجیره‌ منتقل شود. در طی این تأخیر، هر عضو در صورت مخالفت با طرح پیشنهادی می‌تواند یک مناظره راه بیاندازد. مناظرات توسط دادگاه آراگون برگزار می‌شود که متشکل از سه قاضی غیرحزبی است که دارای شواهد و وثیقه‌های روشن هستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41419
دکمه بازگشت به بالا