بلاکچینمقالات بلاکچین

Graphene مکانیزم کارا در کاهش اندازه بلاک های ارسالی در بلاکچین

انتقال این بلاک ها در شبکه همتا به همتا (Peer-to-Peer) با میزان بسیار پایین پهنای باند و تاخیر، مزایای بسیاری برای شبکه های رمزارزی دارد.

گرافین (Graphene) چیست؟

بلاک های زنجیره بلاکچین به طور معمول دارای یک هدر و مجموعه ای از تراکنش ها، قراردادهای هوشمند و … هستند. انتقال این بلاک ها در شبکه همتا به همتا (Peer-to-Peer) با میزان بسیار پایین پهنای باند و تاخیر، مزایای بسیاری برای شبکه های رمزارزی دارد.

هرگاه بتوان بلاک ها را با پهنای باند بیشتر و تاخیر انتشار کمتر در چنین شبکه ای انتقال داد این امر موجب افزایش سرعت همگام سازی نقاط (peers synchronization) خواهد شد که از انشعاب یا فورک های ناخواسته جلوگیری خواهد کرد. از سوی دیگر استفاده از پهنای باند کمتر این مزیت را بوجود خواهد آورد که تعداد نقاط بیشتری (در شرایطی که محدودیت پهنای باند ارتباطی وجود دارد) در پردازش و تصمیم گیری در زمان کمتری شرکت کنند.

با فراگیر شدن یک بلاکچین و افزایش تعداد نود ها و کلاینت ها در آن از یک سو و رشد میزان تراکنش های ارسالی در این شبکه، برای اینکه این شبکه بتواند تعداد بیشتری از تراکنش ها را انتقال دهد، به ناچار حجم بلاک ها افزایش خواهد یافت. اما این امکان خود می تواند به معضل دیگری در شبکه تبدیل گردد. این بلاک های حجیم چگونه قرار است بدون تاثیر گذاشتن بر سرعت و فرآیند ماینینگ، کارایی مکانیزم توافق جمعی، مصون ماندن از انشعابات ناخواسته و موارد دیگر در یک شبکه همتا به همتا انتشار یابند؟ این مشکل یکی از کلیدی ترین مشکلاتی بوده است که تا کنون ذهن توسعه دهندگان را به خود درگیر کرده و روش های مخنلفی نیز برای حل یا کاهش مشکل ارائه و به کار گرفته شده است.

از اینرو وجود یک مکانیزم کارا و موثر برای ارسال بلاک ها از یک نود به نود دیگر می­ تواند منجر به افزایش حداکثری اندازه بلاک شود که زمینه را برای ارسال تعداد بسیار بیشتری تراکنش در هر بلاک و رفع معضل مقیاس پذیری فراهم می­ سازد.  در این مقاله اجمالا به روش های به کار گرفته شده در این عرصه و همچنین کارا ترین تکنیک ارائه شده در این زمینه یعنی Graphene می پردازیم.

 

 

توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند. 

https://coiniran.com/?p=26094
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x