ایستگاه خبر

جو بایدن بر روی یک دستور اجرایی در مورد رمز ارزها کار می‌کند

بر اساس گزارش اخیر به نقل از منابع ناشناس مطلع، به نظر می‌رسد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، بر روی طرحی برای تنظیم رمز ارزها کار می‌کند. منابع ادعا می‌کنند که بایدن در حال بررسی یک دستور اجرایی است که شفافیت را در رمز ارزها به ارمغان بیاورد، اما همچنین کنترل بهتری بر صنعت و فعالیت‌های مرتبط با کریپتو اعمال کند.

بسیاری از کارشناسان این امر را شگفت‌انگیز نمی‌دانند، فقط به این دلیل که آن‌ها با توجه به برخی اظهارات گذشته اعضای کابینه بایدن انتظار چنین حرکتی را داشتند.

البته، همه‌چیز به این سادگی‌ها نیست و این دستور اجرایی بسیاری از سازمان‌های دولتی را موظف می‌کند تا بر اساس زمینه‌های تخصصی خود، توصیه‌هایی برای رمز ارزها ارائه دهند. این بدان معناست که رئیس جمهور باید نظرات حداقل شش یا هفت آژانس مختلف مانند وزارت بازرگانی، وزارت خزانه‌داری، CFTC  IRS، شورای امنیت ملی، بنیاد ملی علوم و FTSE را در نظر بگیرد.

سپس آژانس‌ها باید به کاخ سفید توصیه‌هایی درباره نحوه برخورد آن‌‌ها با این موضوع و تنظیم جنبه‌‌های مختلف کریپتو ارائه دهند. تنها پس از آن دولت بایدن می‌تواند با ترکیب ایده‌های متفاوت از توصیه‌های مختلف، ترکیب رویکردهای مختلف را آغاز کرده و روش نهایی را ایجاد کند.

کاخ سفید در این مورد سکوت اختیار کرده است

در حال حاضر، کاخ سفید نه تأیید کرد و نه تکذیب کرد که چیزی در ارتباط با رمز ارزها در حال انجام است، بنابراین این شایعه همچنان فقط حدس و گمان است و هیجان بیشتری به یکی از پرمناقشه‌ترین مسائل در بخش بلاکچین می‌افزاید.

بسیاری همچنان ادعا می‌کنند که صنعت کریپتو برای پیشرفت باید تنظیم شود، در حالی که دیگران مدعی برعکس این امرند که مقررات لازم نیست و آرزو می کنند که دولت‌ها صنعت کریپتو را رها کنند.

و مانند همیشه، کسانی هستند که از اقدام ادعایی دولت استقبال می‌کنند، و همچنین کسانی آن را محکوم و با برخی تصمیمات بد قبلی مقایسه می‌کنند، مانند فرمان اجرایی توقیف طلا در سال ۱۹۳۳.

 

پیشنهاد مطالعه: فلیپنینگ (Flippening) چیست؟ آیا دامیننس بیت کوین پایان خواهد یافت؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47849
دکمه بازگشت به بالا