ایستگاه خبر

Aave (AAVE) جدیدترین پروتکل DeFi در پیاده‌سازی لایه ۲

پروتکل‌های DeFi هرچه بیشتر در حال آزمایش راه‌حل لایه ۲ هستند زیرا مشکل مقیاس‌پذیری همچنان در اتریوم (ETH) مطرح است. به نظر می‌رسد جدیدترین پروژه برای اجرای یک راه‌حل مقیاس L2، پلتفرم وام DeFi ،Aave (AAVE) باشد.

Aave توکن‌های خود را به شبکه Matic منتقل می‌کند
اخیراً، Aave تصمیم گرفت L2 را پیاده سازی کند و اجازه دهد توکن‌های آن به پروژه دیگری (Matic Network) منتقل شود. Aave یا به اصطلاح aTokens زمانی به وجود می‌آید که مشابه عملکرد توکن های ذخیره نقدینگی، کاربران دارایی‌های دیجیتال دیگر را در یک پروتکل وام واریز می‌کنند. این موضوع، به کاربران انگیزه کسب سود بیشتر می‌دهد. اکنون، با انتقال aTokens به Matic، کاربران می‌توانند از maTokens نیز استفاده و با آن تجارت کنند.

استفاده از شبکه Matic منطقی است، زیرا در آن معاملات با سرعت بالاتر و با هزینه بسیار کمتری نسبت به شبکه اتریوم انجام می‌شود. از این گذشته، اتریوم شاهد افزایش چشمگیر قیمت گس بوده که تا ۱۹ دلار افزایش یافته است.

|| بیشتر بخوانید:‌ معرفی آلتکوین‌هایی با قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های لایه دوم مانند لایتنینگ ||

یک راه‌حل سریع‌تر و ارزان‌تر
همانطور که برخی ممکن است بدانند، شبکه Matic در واقع توسط یک چارچوب پلاسمای مقیاس‌پذیر اتریوم  L2 تأمین می‌شود. این چارچوب ترکیبی از تأیید کریپتو و قراردادهای هوشمند است که به آن امکان می‌دهد معاملات را ارزان‌تر و سریع‌تر از شبکه اتریوم ارائه دهد.

این امر با بارگیری مجدد معاملات به زنجیره‌های جانبی یا زنجیره‌های پلاسما حاصل می‌شود، بنابراین بار اتریوم را کاهش می‌دهد.

Matic همچنین یک ویژگی مهم دارد که به Quickswap معروف است و اساساً یک کلون Uniswap است. این ویژگی در لایه اول وجود ندارد و فقط در L2 است. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا maTokens را در آن مشارکت دهند و از طرف ارائه‌دهنده پاداش بیشتری کسب کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43367
دکمه بازگشت به بالا