ایستگاه خبر

لاف‌زنی سه نوجوان، جرقه حمله گسترده به توییتر را روشن کرد

بنابر گزارش‌های منتشر شده، رخداد جنجالی اخیر توییتر و هک‌ حساب‌های کاربری افراد و شرکت‌های پرآوازه‌ای همچون ایلان ماسک، باراک اوباما و اپل در این پلتفرم اجتماعی متمرکز از شوخی میان چند نوجوان هکر شروع شده است.

مطابق با گزارش نیویورک تایمز، این هک که بزرگترین تهاجم سایبری در تاریخ رسانه‌های اجتماعی لقب گرفته با لاف‌زنی فردی با نام کاربری (Kirk) آغاز شده است. گویا او به دو نوجوان دیگر گفته که در توییتر کار می‌کند و می‌تواند به معروف‌ترین اکانت‌ها دسترسی داشته باشد.

یکی از این سه نوجوان در آمریکا زندگی می‌کند و در لحظه وقوع هک با نام کاربری lol آنلاین شده. دیگری نیز ساکن بریتانیا و ever so anxious نام کاربری‌اش بوده است.

گفتنی است نوجوان بریتانیایی هرگونه همکاری با کرک برای هک توییتر را انکار کرده است. هکرها اقدام به ارسال مطالبی در حساب‌های کاربری پربازدید کرده و از کاربران خواسته بودند مبالغی را در قالب بیت کوین برای آن‌ها واریز کنند.

توییتر پیش‌تر اعلام کرده بود:

بر اساس آنچه تاکنون می‌دانیم، تقریبا ۱۳۰ حساب کاربری مورد هدف قرار گرفته‌اند. همچنین هکرها توانسته‌اند با به‌دست گرفتن کنترل شماری از حساب‌ها اقدام به انتشار مطالب خود از طریق آ‌ن‌ها کنند.

مقامات کماکان در تلاش‌اند تا هویت واقعی پنهان در پشت این اسامی مستعار را پیدا کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=40170
دکمه بازگشت به بالا