ایستگاه خبر

ورود دولت روسیه به حوزه استخراج ارز رمزها با توانی بیش از ۲۰ گیگاوات انرژی

بر اساس اعلام نشریات محلی، معاون اول نخست وزیر روسیه، ایگور شوالوف، فاش ساخت بحث هایی برای ایجاد مراکز دولتی استخراج ارز های دیجیتال در حال انجام است. در ضمن لایحه ای برای قانونمند شدن ارز رمز ها از جمله بیتکوین در مراحل نهایی است.

مراکز دولتی استخراج

ایگو شوالوف، معاون اول نخست وزیر و با نفوذ ترین فرد در کابینه دولت بر اساس گزارش نشریه RBC در هفته پیش اعلام کرده است مذاکراتی برای ایجاد مراکز دولتی استخراج در حال انجام است.
مسئولیت شوالوف در حوزه بودجه بندی دولت فدرال و سیاست های اقتصادی است. به گفته او:
“در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال صحبت هایی در مورد آینده این بخش در روسیه داشته ایم، بخشی که به سرعت در دنیا در حال توسعه است”
در خلال صحبت های او این سوال پیش آمد که این مراکز در نزدیکی کدام تولید کننده برق قرار است ایجاد گردند. او اضافه می کند که هنوز در حال بحث هستیم و پروژه محکمی تاکنون تعریف نشده است. “برای توسعه این مراکز استخراج لازم است ابتدا قوانین و مقررات کافی وضع گردد”.

بر اساس اعلام Bitfury Group روسیه تنها ۲ درصد از ظرفیت استخراج در دنیا را در اختیار دارد در حالی که این عدد برای چین ۶۰ درصد است و همچنان از دیگران پیشتاز است. در رتبه دوم آمریکا و کانادا قرار دارند که در مجموع ۱۶ درصد از بازار استخراج در اختیار آنهاست. رتبه های بعدی گرجستان با ۶ درصد و اورپا با ۵ درصد هستند. بینانگذار Bitfury یک تبعه روسی به نام والری وافیلوف اهل لتونی است.

گرایش روز افزون به استخراج ارز رمز ها

این اخبار همزمان است با اعلام استخراج کننده RMC در روسیه که قصد دارد ارزش سرمایه خود را در زمینه استخراج به ۱۰۰ میلیون دلار افزایش داده و با شروع عملیات استخراج در مقیاس وسیع به رقابت با چین برخیزد. شرکت RMC شرکتی است که یکی از مالکینش دیمیتری مارینی چف بازرس اینترنت و یکی از مشاوران ولادمیر پوتین است . به گفته او: “روسیه پتانسیل رسیدن به سهم بازار ۳۰ درصدی از استخراج ارز های دیجیتال در آینده را داراست”.

ولادیسلاف مارتینوف عضو شورای نظارت بنیاد اتریوم اظهار داشت گرایش رو به افزایش به استخراج در روسیه به خاطر انرژی الکتریسیته مازادی است که در کشور وجود دارد و مقرون به صرفه است.
به گزارش مجله Fortune موارد اعلامی از سوی RMC نشان می دهد روسیه ۲۰ گیگاوات اضافه ظرفیت برق تولیدی دارد که بر اساس قیمت ۱٫۳ سنت به ازای هر کیلووات برق مصرفی این رقم ارزان تر از چین است.

روسیه تدوین قوانین ارز رمز ها را از قبل شروع کرده است

دولت روسیه موضع خود را در قبال ارز های دیجیتال از جمله بیتکوین در طول سال گذشته به طور محسوسی تغییر داده است. در ابتدای سال ۲۰۱۶ لایحه ای برای ممنوعیت بیتکوین ارائه شد که پس از آن با یک پیش نویس ممنوعیت استخراج بیتکوین در ماه ژوئیه جایگزین شد. در حال حاضر این کشور روی لوایح و وضع مقررات زیادی برای تسهیل ارزهای دیجیتال کار می کند و یکی از آنها موجب ظهور ICO ها خواهد شد.
لایحه ای که در بردارنده چارچوب قانونی ارز رمز ها ازجمله بیتکوین است در مراحل پایانی خود قرار دارد. این خبر را Elina Sidorenko اعلام کرده که سرپرستی گروه تدوین پیش نویس این قوانین و مقررات را بر عهده دارد.

اوایل ژوئن بانک مرکزی این کشور اعلام کرد توسعه ارز رمز ملی را شروع کرده است. به گفته Skorobogatova معاونت این بانک پروژه های اولیه و آزمایشی به همین منظور در دست انجام است.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image

https://coiniran.com/?p=7835
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x