ایستگاه خبر

تغییر در قوانین اروپا ممکن است بر بیتکوین تاثیر بگذارد

برخی از محقیقن اشاره کردند که نزدیک به نیمی از تراکنش های بیتکوین مرتبط با  بازی ها است. دلیل آن نیز بسیار ساده است، چون بیتکوین برای بازی کنندگان سطح بالاتری از مخفی بودن به همراه هزینه تراکنش های کمتر را فراهم می کند.

با توجه به اینکه بازار کشورهای لهستان، هلند، جمهوری چک و چند کشور دیگر اروپایی برای سرویس دهی به کاربران با یک شرکت ثبت شده قانونی بصورت محلی مطلوب نیست، شرکت ها بازی بیتکوین جایگزین مناسبی برای آن ها می باشد.

ممنوعیت بیش از ۲۵۰ سایت در لهستان

دولت لهستان برای ممنوعیت سایت های غیرقانونی مرتبط با بازی ها تا اول جولای ۲۰۱۷ ضرب الاجل تعیین کرده بود. حالا با گذشت بیش از ۳۰ روز از این تاریخ می توان تاثیر این عمل در پاکسازی بازار لهستان را شاهد بود. تا الان سایتهای بازی بزرگی از لهستان خارج شده اند. از لحاظ تاریخی کشورهایی یک چنین محدودیت هایی را برای اینگونه تجارت ها وضع می کردند. دولت لهستان نیز برای این صنعت مالیات بالایی وضع کرده است ( ۱۲ درصد از حجم معاملات ) که این موضوع، کار را برای هر شرکتی بسیار خطرناک می کند و در آخر وزارت اقتصاد لهستان این شرکت ها را ملزم به ثبت و دریافت مجوز از لهستان کرده است و نیز می بایست کارمندانشان را نیز از مردم لهستان استخدام نمایند.

در اینجا به وضوح موقعیت پیش آمده برای بیتکوین قابل مشاهده است. شرکت های قانونی نسبت به همتایان خودشان کمتر و یا اصلا نمی توانند از پس هزینه های زیر مجموعه های خودشان برآیند. در اینجاست که بازی هایی که با بیتکوین است می توانند وارد عمل شوند و به مشتریان لهستانی بدون ترس از مسدود شدن حساب هایشان سرویس دهند.

جمهوری چک بیشترین مالیات را دریافت میکند

همانند لهستان، جمهوری چک شرکت های بازی را ملزم به ثبت قانونی کرده و ارایه دهندگان سرویس های اینترنتی را ملزم به مسدود کردن آی پی مربوط به شرکت های ثبت نشده کرده است. در کنار مالیات بر حجم معاملات، جمهوری چک تصمیم به اجرای دو نوع مالیات دیگر هم دارد. اول، هر نوع بازی که در آن برنده بر اساس روش های تصادفی مشخص می شود ، ۳۵ درصد از درآمد بازی بعنوان مالیات حساب شود؛ در حالیکه این رقم یکی از بالاترین مالیات ها در اروپا می باشد، جمهوری چک به آن بسنده نکرده و ۱۹ درصد مالیات بر درآمد را نیز به آن اضافه می کند.

اکثر شرکت های بازی تصمیم به تعطیلی نمایندگیهایشان در این کشور گرفته اند. احتیاجی به گفتن نیست که شرکت های بازی که توسط بیتکوین پرداخت دارند، بدون نیاز به ثبت محلی می توانند به این مشتریان سرویس ارایه دهند و نسبت به شرکت های ثبت شده درآمد بالاتری هم داشته باشند.

جمع بندی

دولت های اتحادیه اروپا در حال سختگیری بیشتر برای بازیهای اینترنتی هستند. در نهایت، دولت دو اقدام پیشگیرانه دارد: مسدود کردن آدرس اینترنتی و اجبار سیستم های مالی برای مسدود کردن حساب آنها؛ در حالی که مسدود کردن آدرس های اینترنتی را به راحتی میتوان از طریق زیر دامنه ها دور زد ولی اجتناب از مسدود شدن حساب ها برای شرکتهایی که از ارزهای پایه استفاده می کنند بسیار چالش بر انگیز است. در هر حال بیتکوین در این مقوله می تواند راه حل نهایی باشد و چنین تقاضای بالایی می تواند قیمت بیتکوین را بالاتر ببرد.Source & Image via cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=7761
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x