ایستگاه خبر

شبکه لایتنینگ در سال ۲۰۳۰ بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر خواهد داشت

مرکز تحقیقات Arcane می‌گوید که استفاده از شبکه لایتنینگ از اواخر سال گذشته افزایش یافته و در ماه سپتامبر و پس از تصویب قانونی شدن بیت کوین به عنوان یک ارز در السالوادور، رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده است.

واحد تجزیه و تحلیل شرکت Arcane Crypto پیش‌بینی می‌کند که استفاده از شبکه لایتنینگ با افزایش استفاده از راه‌حل‌های لایه دوم بیت کوین افزایش چشمگیری خواهد داشت.

واحد تحقیقات Arcane گزارش خود با نام «وضعیت لایتنینگ» را در ۵ اکتبر منتشر کرده است و در آن شبکه لایتنینگ را از لحاظ توانایی فعلی، مقدار کارمزد و نرخ پذیرش توسط کسب وکارهای آنلاین به طور منظم مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.
این گزارش پیش‌بینی‌های هیجان‌انگیزی برای آینده شبکه لایتنینگ ارائه می‌دهد، در این گزارش آمده است که بیش از ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال در کشور السالوادرو تا سال ۲۰۲۶ به شبکه لایتنینگ دسترسی خواهند داشت. ۵۰ میلیون کاربر نیز در پرداخت‌های خرد خود از این شبکه استفاده خواهند کرد.

پژوهش Arcane صنعت بازی و پخش ویدئو و صدا را یک کاربرد جدی برای لایتنینگ می‌داند. استفاده شرکت‌های پخش‌کننده فیلم و موسیقی مشابه با Spotify یا Netflix از این شبکه برای انجام معاملات خرد کاربران و یا برای تعیین دستمزد هنرمندان می‌تواند باعث افزایش بسیار زیاد استفاده از شبکه لایتنینگ شود.

گزارش پیش‌بینی می‌کند که این شبکه تا سال ۲۰۳۰ تا حدود ۷۰۰ میلیون کاربر فعال داشته باشد. پژوهش Arcane نتیجه‌ می‌گیرد که در آن زمان باید یک تراکنش خرد در هر ثانیه انجام شود:

«برآورد ما این است که در آن زمان حداقل ۳۶۴ تریلیون تراکنش در لایتنینگ برای هر سال انجام شود.»

این تجزیه و تحلیل با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری بیت کوین OpenNode انجام شد و نشان می‌دهد که چگونه استفاده از شبکه لایتنینگ از اواخر سال گذشته به شدت افزایش یافته است. با استناد به نتایج منتشر شده در این گزارش تصویب بیت کوین (BTC) توسط السالوادور در ۷ سپتامبر به عنوان پول قانونی نقش مهمی را در این میان بازی کرده است:

در سپتامبر ۲۰۲۱ رشد سهموی شد. این امر عمدتا به دلیل معرفی بیت کوین به عنوان پول قانونی در السالوادور انجام شد.

این گزارش همچنین به نقش صرافی غیرمتمرکز. Paxful در رشد استفاده از شبکه لایتنینگ اشاره کرده است. همچنین اقدام اخیر توییتر با راه‌اندازی سرویس هدیه دادن به تولیدکنندگان محتوا با بیت کوین و توسط لایتنینگ از جمله دلایل اصلی این رشد خیره‌کننده قلمداد شده است.

از زمانی که لایتنینگ تقریباً از سه سال پیش برای بیت کوین محقق شد، جامعه کاربران این شبکه دارای ظرفیت حدودی ۳۰۰۰ بیت کوین بود، با ۱۷۰۰۰ گره و ۷۳۷۰۰ کانال متمایز.

این گزارش می‌افزاید:

در زمان نگارش، ظرفیت عمومی بیت کوین در لایتنینگ بیش از ۱۲۰ میلیون دلار است، در حالی که کاربران در سراسر جهان گزینه‌‌ی دیگری برای انجام پرداخت‌های کوچک و فوری با هزینه‌های بسیار ناچیز ندارند.

به گفته Arcane، میزان پرداخت‌های لایتنینگی از کیف پول‌ها از ماه آگوست تا کانون برای هر ماه ۲۰ درصد افزایش یافته است، که بسیار بیشتر از نرخ توسعه ماهانه ۱۰ درصدی ظرفیت کانال‌ هاست.

در این گزارش آمده است:

در ماه سپتامبر، این اختلاف بیشتر مقدار را داشته است و حجم پرداخت‌ها در این شبکه تقریباً دو برابر شد. این در حالی‌ است که ظرفیت کانال‌های عمومی تنها ۲۶ درصد افزایش پیدا کرده بود.

 

پیشنهاد مطالعه: حریم خصوصی در شبکه لایتنینگ

 

Source

https://coiniran.com/?p=47837
دکمه بازگشت به بالا