ایستگاه خبر

آیا کاردانو جایگاه سومین رمزارز بزرگ جهان را از آن خود خواهد کرد؟

وقتی کسی به رمزارزهای بزرگ فکر می‌کند، ذهن او احتمالاً به سراغ بیت کوین، اتریوم، تتر، و … کاردانو می‌رود؟ اگر کاردانو مدام به این شکل در حال افزایش باشد، ممکن است چنین شود.

براساس داده‌های Nomics، توکن بلاکچین کاردانو، ADA، از حیث سرمایه بازار چهارمین رمزارز بزرگ جهان است. پس از افزایش ۳۱ درصدی در هفته گذشته، قیمت یک توکن ADA اکنون کمی بالاتر از ۰.۸۸ دلار است. سرمایه بازار کاردانو از ساعت ۶:۳۰ بعدازظهر به وقت اقیانوس آرام در روز دوشنبه ۲۸.۲ میلیارد دلار بود، که بیش از پولکادات با ۲۷.۶ میلیارد دلار و ریپل با ۲۵.۸ میلیارد دلار سرمایه بازار است. سرمایه بازار کاردانو در ماه گذشته ۱۳۷ درصد افزایش یافته است.

کاردانو هم مانند پولکادات، یک پروژه بلاکچین از بنیانگذاران اتریوم است. چارلز هوسکینسون، مدیرعامل IOHK، چشم‌انداز اصلی کاردانو را یک شبکه اثبات سهام با تأکید زیاد بر قراردادهای هوشمند می‌داند. کسانی که توکن‌های ADA قدیمی دارند می‌توانند در رأی‌های حاکمیت برای آینده پلتفرم شرکت کنند.

|| بیشتر بخوانید: TEZOS ، EOS و CARDANO غول های خفته و رقیبان احتمالی اتریوم ||

افزایش قیمت بیش از یک هفته پیش اتفاق افتاده است. یک ماه پیش، ADA در مرز ۰.۳۵ دلار ارزش داشت. سپس، اعلام شد که کاردانو تا پایان فوریه اجازه می‌دهد کاربران در بلاکچین توکن‌های بومی صادر کنند.
تیم هریسون، مدیر بازاریابی و ارتباطات IOHK، در اوایل فوریه نوشت: «در حالی که ADA به عنوان توکن اصلی کاردانو باقی خواهد ماند، اما کاردانو به یک بلاکچین چند-دارایی (MA) تبدیل می‌شود و مجموعه‌ای از امکانات را ارائه می‌دهد.»

کاردانو در فاصله قابل توجهی از توکن همیشگی جایگاه سوم، تتر کوین Tether قرار دارد که سرمایه بازار آن ۳۲.۱ میلیارد دلار است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=43801
دکمه بازگشت به بالا