ایستگاه خبر

40 شرکت از چین و اتحادیه اروپا خواستار استخراج بیت کوین در روسیه شده اند

شرکت هایی از چین و اتحادیه اروپا خواستار آغاز عملیات استخراج در کشور روسیه شده اند. در حال حاضر این کشور دارای “صدها” کارخانه استخراج است، اما هنوز هم دارای ظرفیت های آزاد انرژی برای شرکتهای خارجی در جهت راه اندازی کشتزارهای استخراج می باشد.

به گزارش انجمن بلاکچین و رمزارز روسیه (RACIB)، این انجمن 40 درخواست از اشخاص، شرکت های چینی و اروپایی، برای استقرار تجهیزات استخراج درجهت ماینینگ بیتکوین دراین کشور دریافت نموده است. در هفته گذشته مسئولیت رسیدگی به این امر توسط Yuri Pripachkin رئیس این انجمن، به Ria Novosti محول شد.

این نشریه به نقل از او (Yuri Pripachkin) گفت:
” در حال حاضر تعداد این قبیل از کارخانجات درروسیه به صدها عدد می رسد، و
کشور ما دارای منابع انرژی است که می تواند به طور موثری به استخراج کنندگان فروخته شود.”

RACIB  انجمنی است که در ماه آگوست امسال شکل گرفته، و هدف آن متحد کردن صاحبان و سهیم شوندگان بلاکچین، استخراج کنندگان و همچنین سرمایه گذاران رمزارز و ارائه دهنگان کوین های نوپا (ICO ها) می باشد. تشکیل این انجمن توسط Herman Klimenko، مشاور رئیس جمهور Vladimir Putin در زمینه اینترنت اعلام شد.

 

بازار جدید و نیاز به قانونگذاری

Pripachkin پیرامون استخراج رمزارز در روسیه گفت:
“در واقع، این بازاری جدید برای شرکت های حامل انرژی است، و تهیه یک مبنای قانونی و همچنین دریافت مالیات ترجیحی برای این قبیل از سرمایه گذاران خارجی مهم است.”

این رسانه خبری با توجه به گفته Arseniy Shcheltsin مدیر RACIB نوشت ، “این انجمن کمیته ای را با مشارکت نمایندگان چین و اسلواکی و شرکت کنندگان در بازار استخراج تشکیل داده که در حال آماده سازی پیشنهادات خود برای افزایش جذابیت سرمایه گذاری استخراج در روسیه هستند. همچنین این پیشنهادات به وزارت خانه های توسعه اقتصادی (Economic Development) و انرژی فدراسیون روسیه (Energy of the Russian Federation ) نیز فرستاده خواهد شد.”

Yuri Pripachkin  در کانال تلگرام خود نوشت که معتقد است، ” روسیه فرصت تبدیل شدن به پایتخت جهانی استخراج را دارد.”

Ria Novosti با توجه به اظهارات وزیر انرژی روسیه خاطرنشان کرد، ظرفیت تولید نیروگاه های راه اندازی شده در روسیه از 31 دسامبر 2016، مجموعا 244.1 گیگاوات بوده است، او تشریح کرد که با این وجود، حداکثر بار مصرفی برق در آن بازه زمانی تنها 154.3 گیگاوات بوده که حاکی از وجود ظرفیت های آزاد فراوانی می باشد. Novosti افزود:
“با توجه به حدود 100 گیگاوات ظرفیت آزاد فعلی شرکت های تولید انرژی روسیه، درآمد حاصله از
سرمایه گذاری های جذب شده به اقتصاد کشور، حدود 1.7 تریلیون روبل در سال خواهد بود.”

در هفته گذشته Shcheltsin به خبرگزاری روسی Tass گفت: “قیمت مناسب برق در روسیه” مسئولیت دقت نظر به استخراج را افزایش می دهد. و به طور کلی، ” این امر درباره استقرار مخازن چند صد استخراج کننده با حداکثر مصرف 3 مگاوات است، که بازده روزانه ای معادل 0.5 BTC یا حدود 200.000 روبل را فراهم می کنند.”

 

 

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا