ایستگاه خبر

سه صندوق‌ ETF اتریوم در کانادا تصویب شد

به‌نظر می‌رسد فضای کریپتو در کانادا با سرعت زیادی پیشرفت می‌کند، زیرا علاوه بر تصویب سه صندوق سرمایه‌گذاری در بورس ETF بیت‌کوین در ابتدای سال جاری، کانادا این‌بار سه ETF دیگر را برای اتریوم تایید نموده است. این صندوق‌های ETF امکان معاملات دومین رمز ارز برتر بازار کریپتو را از طریق بورس اوراق بهادار تورنتو (TSX) برای همگان امکان‌پذیر می‌نمایند.

این صندوق‌های ETF معرف سه شرکت Evolve ETFs ،Purpose Investments و CI Global Asset Management هستند، لازم به ذکر است که دو شرکت Purpose و Evolve پیش از این ETF های بیت‌کوین خود را در بورس کانادا ثبت نموده‌اند. فعالیت این صندوق‌های ETF اتریوم سه‌شنبه‌ی آینده به‌طور رسمی آغاز خواهد شد.

سه صندوق‌ ETF اتریوم در کانادا تصویب شد

مقایسه‌ی ETF در کانادا و آمریکا

ETF به نوعی محصول اطلاق می‌گردد که امکان معامله‌ی سهام دارایی خاصی، برای نمونه اتریوم، را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کند. مزیت این محصولات نسبت به سازوکار کلاسیک رمز ارزها این است که از پیچیدگی‌های فنی مربوط به نگهداری و تراکنش در آنها خبری نیست و سرمایه‌گذاران به‌راحتی می‌توانند به معامله‌ی پیوسته با آن ادامه دهند.

صندوق‌های ETF بیت‌کوین در آمریکا مدت‌هاست که در انتظار تصویب شدن به‌سر می‌برند. درواقع فهرستی طولانی از شرکت‌های معتبری از جمله Galaxy Digital وجود دارد که برای تایید شدن درخواست خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) مراجعه می‌کنند.

این درخواست‌ها کماکان از سوی SEC باطل اعلام شده و موافقتی با آنها صورت نمی‌گیرد. SEC دلیل عدم تایید خود را بازار بی‌ثبات بیت‌کوین بیان کرده و در پاسخ منفی خود به ETF شرکت Bitwise مدعی شد که بیت‌کوین فاقد بازاری «واقعی» است.

اما مقامات کانادا رویکرد کاملا متفاوتی دارند، این کشور به کانون حضور ETF های کریپتو بدل گشته است. تحلیلگران ETF بلومبرگ اعتقاد دارند این صندوق‌ها برای مشتقات اتریوم از محبوبیت بالایی برخوردار خواهند شد. جیمز سیفارت، عضو این تیم تحلیلی، بیان داشت: «علی‌رغم وجود مخالفان صندوق‌های ETF، باید مزیت‌های آنها را به رسمیت شناخت. این صندوق‌ها امکان سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو را با پیروی از قوانین شفاف اقتصادی سنتی فراهم می‌کنند.»

هر سه شرکت کانادایی فوق مدعی شده‌اند که نخستین ETF اتریوم در دنیا هستند. اما این ادعا صحت نداشته زیرا دو صندوق اتریوم CoinShares Physical Ethereum و ۲۱Shares پیش‌تر در سوئیس فعالیت خود را آغاز نموده‌اند.

پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=45164
دکمه بازگشت به بالا