ایستگاه خبر

دو بانک سوییسی، معاملات و محافظت رمزارز را پس از اخذ تأییدیه قانونی راه‌اندازی می‌کنند

بنا بر گزارش Bitcoin.com، تنظیم‌کننده مقررات مالی سوییس، FINMA، دو بانک مستقر در زوریخ را برای ارائه یک طیف از خدمات رمزارزی شامل معامله و حفاظت دارایی، تأیید کرده است. بانک Maerki Baumann متعاقبا راه‌اندازی بستر معاملات خود را برای رمز‌ارز‌های اصلی اعلام کرد و بانک Incore نیز یک محدوده از خدمات رمزارز را ارائه می‌کند.

بانک Maerki Baumann

این بانک خصوصی مستقر در زوریخ با یک میز کار رمزارزی اختصاصی، روز جمعه اظهار کرد که یک مجوز را از FINMA اخذ کرده که به موجب آن معاملات و محافظت رمزارز و دیگر دارایی‌های دیجیتال (توکن) را ارائه خواهد داد. با مجوز جدید،‌ این بانک این خدمات را از همین ماه برای مشتریان خود فراهم می‌کند. با اشاره به این که بستر معاملاتی آن‌ها از توکن‌های ERC20 نیز پشتیبانی می‌کند توضیح دادند:

“بانک Maerki Baumann در درجه‌ی نخست معامله را در رمز‌ارز‌های اصلی مانند بیتکوین، بیتکوین کش، اتریوم، لایتکوین و ریپل فراهم می‌کند. ما شک نداریم که دارایی‌های دیجیتال یک عنصر ثابت در خدمات مدیریت دارایی و مشاوره سرمایه‌گذاری در آینده خواهد بود.”

علاوه بر ایجاد حساب‌های بانکی کسب و کار برای شرکت‌های بلاکچین و رمز‌ارز، این بانک همچنین بر عرضه‌های کوین اولیه (ICO) و عرضه‌های توکن اوراق (STO) نظارت خواهد کرد. این بانک در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹، دارایی‌هایی به ارزش ۸.۸۴ میلیارد دلار را تحت مدیریت خود داشت.

بانک Incore

این بانک یک بانک معاملاتی ارائه دهنده‌ی خدمات برون‌سپاری برای نهاد‌های مالی مثل خدمات تسویه، محافظت،‌ پرداخت، حسابداری،‌ انطباق و پشتیبانی مالیاتی است که به تازگی برای ارائه خدمات رمزارز توسط FINMA صاحب اختیار شده است. این بانک روز جمعه اعلام کرد که برای معامله، نگه‌داری، انتقال و تولید دارایی‌های دیجیتال دارای مجوز قانونی است.

این بانک اخیرا یک بخش خدمات دیجیتال را ایجاد کرده تا یک محدوده‌ی کامل از خدمات را مثل انتشار، توزیع،‌ کارگزاری و ذخیره‌سازی را ارائه نماید. به علاوه اعلام کرده‌اند که برنامه‌ی توسعه‌ی این خدمات را به توکن‌های اوراق دارند.

بانک Maerki Baumann اولین مشتری این بانک برای خدمات رمزارز است. سفارشات معاملات از سوی Maerki Baumann، از طریق شرکت‌های شریک به دلالان رمزارز تخصصی و صرافی‌های بزرگ دنیا انتقال خواهد یافت. این امر سرعت بیشتر انجام تراکنش‌ها و کاهش شکاف معاملاتی را تضمین می‌کند.

https://coiniran.com/?p=39238
دکمه بازگشت به بالا