ایستگاه خبر

کمیسیون اتحادیه اروپا: ما درنظر داریم از پروژه های بلاکچین حمایت بیشتری نماییم

هفته گذشته یک مقام رسمی اعلام کرد که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای گسترش کار خود در بلاکچین است.
با توجه به اظهارات تازه منتشر شده از سوی آندروس آنسیپ معاون رئیس کمیسیون اروپا در ۷ فوریه، کمیسیون اروپا برای رشد پشتیبانی خود از پروژه های بلاکچین برنامه ریزی می کند، چیزی که وی از آن به عنوان گسترش تلاش های موجود یاد کرد.
بهار گذشته بود که پارلمان اروپا لایحه ارائه شده از سوی کمیسیون اروپا برای بررسی بلاکچین را تصویب کرد. در آن زمان، یاکوب فون وایتسکر نماینده پارلمان اروپا از این اقدام بعنوان راهی برای کنترل فضای نوپای بلاکچین و اجتناب از مقررات جدید، در حال حاضر دانست.
آنسیپ به جزئیات تلاش های در حال انجام از سوی کمیسیون در مورد این لایحه و مسائل جانبی آن پرداخت. وی ضمن اشاره به پروژه های فنی بالقوه پایلوت در مورد “چرخه های نوآوری اکوسیستم غیر متمرکز”، بر اینکه در حال حاضر کمیسیون در چند طرح بلاکچین درگیر است تاکید نمود.
وی به اعضای پارلمان اروپا گفت:
“کمیسیون تاکنون از تکنولوژی توزیع شده لجر یا distributed ledger tech و فعال کردن پروژه MyHealth MyData  حمایت کرده و در ماه های آینده این اقدامات حمایتگرایانه (مثلا در مورد مدیریت غیرمتمرکز اطلاعات) را بیشتر خواهد کرد. مطالعاتی در مورد اینکه چگونه DLT یا همان تکنولوژی توزیع شده لجر می تواند به تغییر شکل خدمات عمومی و اینکه اقدامات خاص این تکنولوژی چگونه به اتحادیه برای روبرو شدن با چالش های پیش روی آن کمک خواهد کرد، انجام خواهد شد. ”
آنسیپ در ادامه گفت که کمیسیون با پارلمان در مورد آینده بلاکچین، که پارلمان قبلا آن را مورد نظر قرار داده است، همیاری خواهد کرد.
وی افزود: “کمیسیون یک کنفرانس ویژه در پارلمان اروپا برای ابهام زدایی در مورد بلاکچین و یک سری از کارگروه هایی برای آشنایی با توسعه بلاکچین و استفاده از آن برگزار خواهد کرد.”دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via Coindesk

https://coiniran.com/?p=4761
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x