ایستگاه خبر

کش در رده بندی بزرگترین رمز ارز ها، برای مدت زمان کوتاهی توانست جایگاه دومی کوین رقیب، یعنی اتر را بگیرد

حجم مبادلات بازار بیتکوین کش در روز یکشنبه، برای مدت کوتاهی از اتریوم پیشی گرفت.
بیتکوین کش طی یک انشعاب سخت برنامه ریزی شده، با جدا شدن از مسیر بلاکچین بیتکوین به وجود آمد.

روز یکشنبه این رمز ارز که از بیتکوین منشعب شده، به لحاظ ارزش بازار، موقتا در جایگاه دوم ارز های مجازی در قرار گرفت.
ارزش بازار بیتکوین کش در روز یکشنبه ساعت ۲:۲۹ بامداد، به مرز ۴۱ میلیارد دلار رسید. این میزان بر اساس اعلام سایت Coinmarketcap، در ساعت ۲۲:۳۰ به ۲۲ میلیارد دلار کاهش یافت.

بیتکوین کش با کنار زدن رقیب دیجیتالی خود یعنی اتر (توکن دیجیتالی بلاکچین اتریوم) توانست برای چند ساعت دومین ارز دیجیتال بازار از نظر حجم سرمایه باشد.
بنیانگذار اتریوم Vitalik Buterin، در صفحه توییتر خود به حامیان انشعاب بیتکوین تبریک گفت.

Vitalik Buterin در پاسخ به یک کاربر توئیتر در مورد سلطه بیتکون بر بازار رمزارزها، گفت: دلیل اصلی که من تا این حد از رمز نگاری اطمینان دارم، مشخصا این واقعیت است که تیم های بسیار زیاد و متفاوتی وجود دارند که برای رویکرد های متفاوتی در تلاشند.

تعلیق انشعاب سخت بیتکوین
قیمت بیتکوین کش، طی برنامه ای که آن را hard fork (انشعاب سخت) می نامند، پس از اختلافات فراوانی که بین توسعه دهندگان به وجود آمده بود، مجددا افزایش یافت. قیمت این ارز دیجیتالی در روز یکشنبه ساعت ۱:۴۹ (به وقت آمریکای شمالی)، رکورد ۲۵۷۷.۱۱ دلار را به ثبت رساند.

تعدادی از افراد جامعه بیتکوین، امیدوار بودند با توسعه بلاکچینی که بهSegWit2x مشهور است، سرعت مبادلات افزایش یابد. این ارتقا، احتمالا منجر به انجام یک انشعاب دیگر در بلاکچین خواهد شد. این موضوع برای اجرا در ماه جاری برنامه ریزی شده بود، اما به این علت که مورد حمایت کافی قرار نگرفت، به حال تعلیق درامد.

بلاکچین تکنولوژی زیرساختی رمز ارزهایی همچون بیتکوین است. این تکنولوژی، مبادلات ارز های دیجیتالی را به جای یک سرور متمرکز، در شبکه های توزیع نامتمرکز ذخیره می کند.

دو انشعاب سخت قبلی منجر به ایجاد رمز ارز های جدیدی شده است که بیتکوین کش یکی از آنان است. هنگامی که در بلاکچین انشعابی صورت می گیرد، سرمایه گذاران بیتکوین به همان مقدار بیتکوینی که در حساب خود دارند، ارز جدید دریافت می کنند.
بیتکوین گلد، از نتیجه یکی دیگر از انشعابات ماه اخیر به وجود آمد. سپس بیتکوین گلد طبق اطلاعات Coinmarketcap، در ساعت ۲۲:۳۰ با کاهش بیش از ۳۶ درصد در یک نوبت، با مبلغ ۲۷۳.۵۴ دلار معامله شد. توسعه دهندگان حامی بیتکوین گلد گفته اند : بیتکوین گلد، به طور رسمی در روز یکشنبه راه اندازی شده است.

در روز یکشنبه، قیمت بیتکوین به کمترین میزان خود از شروع ماه جاری، یعنی ۵۵۰۷ دلار سقوط کرد. برای اولین بار در هفته گذشته بیتکوین به بالاترین قیمت خود یعنی مبلغ ۷۸۷۹ دلار دست یافت.

Source

https://coiniran.com/?p=15822
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x