ایستگاه خبر

مدیریت قطعات هواپیما : بازاری بی نظیر برای فناوری بلاکچین

بر اساس مطلبی که در سایت MRO-Network.com منتشرشده، Bas de Vos، مدیر آزمایشگاه های IFS، معتقد است فناوری بلاکچین بازاری بی نظیر برای مدیریت قطعات هواپیماهای تجاری دارد.

او گفت سیستم های مختلفی برای مدیرت دارایی بین تولیدکنندگان، اپراتورها، واحد حمل و نقل و گروه تعمیر و نگهداری  وجود دارد. با در نظر گرفتن این موضوع که ۲ تا ۳ میلیون قطعه در یک هواپیمای تجاری وجود دارد کمبود استاندارد، باعث محدودیت در ردیابی می شود و همچنین این عدم تطابق هزینه بالایی نیز دارد.

اگر زنجیره تولید کنندگان قطعات هواپیما رونوشت  تبادلات خود را بر روی یک بلاکچین ثبت کنند، که فقط  افراد همان قسمت به آن دسترسی دارند، مدیریت این تراکنش ها بطور چشمگیری کارآمد تر خواهد شد. تولید کننده می تواند کار خود  را بر روی بلاکچین آغاز کند و هر یک از بخش ها می توانند بلاک های اطلاعاتی را به آن اضافه نمایند.

نحوه انجام کار

برای مثال، توزیع کننده به زنجیره اعلام  می کند که یک قطعه از نقطه A  به نقطه B  منتقل شده است، در حالی که اپراتور تعداد ساعات پروازی آن قطعه را ثبت می کند.

این رونوشت دیجیتالی می تواند شامل نسخه کامل یا قسمت هایی از تراکنش اصلی باشد که مالک تراکنش در مورد به اشتراک گذاری آن با بخش های دیگر زنجیره، تصمیم گیری می کند.

این رونوشت دیجیتالی می تواند شامل یک سفارش کار، سفارش تعمیر و یا دستور انتقال باشد.  این نسخه دیجیتالی در قسمت های مختلف و زیر بنایی برنامه وجود خواهد داشت، همانند بخش مدیریت قطعات و یا بخش مدیریت منابع.

مزایای زنجیره تامین قطعات

De Vos مدعی است که یلاکچین می تواند اطلاعات صد رد صد قابل تایید، در مورد تاریخچه قابل ردیابی برای عمر مفید قطعات را به صورت آنی ارایه دهد.  همزمان  هر یک از بخش های زنجیره تامین، می تواند ویژگی ها و مزایای نرم افزار تجاری خود را حفظ کند و از آن بهره ببرد.

این مزایا شامل بهبود کیفیت اطلاعات، کاهش میزان ورود اطلاعات به صورت دستی، بک نسخه بایگانی قابل ردیابی از شماره سریال ها، تاریخچه دقیق تر تعمیرات، افزایش اطمینان بین شرکت ها و کاهش هزینه ها می باشد.

نیاز به همکاری

او افزود برای به کارگیری فناوری بلاکچین در یک ناوگان هوایی، ارایه کنندگان این تکنولوژی نیاز به همکاری با ارایه دهندگان نرم افزار، قانون گذاران، خطوط هوایی، بخش های تعمیرات و نگهداری دارند. عملکرد فنی نیز باید در نظر گرفته شود چون تاخیر در مبادلات و نیروی محاسباتی، باعث تضعیف موافقت به دست آمده در یک زنجیره می شود. درضمن اطلاعات حریم خصوصی، مالکیت و امنیت نیز باید مد نظر قرار داده شود.

او افزود با در نظر گرفتن این چالش ها، این فناوری را می توان در یک برحه زمانی وارد چرخه کار سازمان ها کرد و یا اگر گستره زنجیره تولید قطعات وسیع باشد می توان آن را در چند برحه زمانی اجرا کرد.

چندین دهه از تولید قطعات در ناوگان هوایی می گذرد، بنابراین هنگامی که اعضاء توانایی حمایت از دفتر کل توزیع را داشته باشند، منطقی است که پیگیری این قطعات موجود در یک تاریخ مورد توافق شروع شود.  اعضاء می توانند از قابلیت ردیابی کامل قطعات به هنگام ورودشان به این زنجیره تامین، بهره مند شوند.

De Vos، اضهار امیدواری کرد که بلاکچین های زیادی با هدف مشخص در بخش ناوگان هوایی شروع به کار کنند، چون امروزه این فناوری با قابلیت مقیاس پذیری جدی از چالش ها روبرو ست. اگر یک دارنده قطعه تصمیم به حرکت به سمت بلاکچین گرفته، بسیار منطقی تر است که اطلاعات همه چیز زنجیره را در اختیار داشته باشد چون دراین صورت مرور وقایع به مراتب کار ساده تری خواهد بود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.course : cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=7686
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x