ایستگاه خبر

قیمت بیتکوین به اوج خود در سال 2016 رسید

قیمت بیت کوین بعد از مقداری نوسان بین قیمت 730 دلار تا 750 دلار در ماه نوامبر، روز گذشته (۲ دسامبر) به سرعت رشد کرد و به نقطه اوج خود در سال 2016 تاکنون یعنی بهای 774 دلار رسیده است.
bpi-bitstamp-769-99-1202
یک نگاهی به حجم تجاری نشان می دهد که این افزایش قیمت متناظر است با اوج گیری مبادلات بیت کوین در چین از طریق صرافی عمده آن یعنی BTCC.
چین که پیشتر باعث و بانی افزایش فعالیت های تجاری بوده است، به لحاظ اقتصادی، سال راکدی را پشت سر گذاشته است. در ماه اکتبر، یوآن، پول این کشور، به پایین ترین سطح خود طی شش سال اخیر رسید. به علاوه چین در تلاش است تا مانع خروج سرمایه اش شود و این خروج سرمایه به مقدار 44.67 میلیارد دلار تنها در ماه سپتامبر رسید. این امر باعث شد که حکومت چین گزارشی برای مهار بیت کوین صادر کند که موقتا باعث افت قیمت بیت کوین شد.

بزودی چین مشکل دیگری برای دست و پنجه نرم کردن با آن خواهد داشت، زیرا مقدار سالیانه پولی که افراد مجاز هستند تبدیل کنند پنجاه هزار دلار است و این احتمالا موجب خروج سرمایه و تبدیل بیشتر یوآن به ارزهای دیگر خواهد شد.

بیت کوین با نشان دادن مقداری ثبات و مقاومت در مقابل نوسان ها، باعث خواهد شد که تقاضای آن در ماه ژانویه جاری افزایش یابد.
عامل مهم دیگر هند است، علاقه و تقاضا برای بیت کوین هرگز در این دومین کشور پرجمعیت جهان اینقدر بالا نبوده است تا حدی که در بازارهای این کشور، بیت کوین با بهای 985 دلار نیز معاوضه شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا