ایستگاه خبر

کشف معدن بزرگی از طلا؛ حالا بیت کوین یا طلا، مساله این است

این هفته در استان Shandong بزرگترین معدن طلای چین در طول تاریخ کشف شد. به نوشته نشریات محلی این معدن طلای تازه یافت شده ارزشی بیش از 22میلیارد دلار به موجودی بازار طلا اضافه خواهد کرد.

یک شرکت چینی استخراج طلا به نام Shandong Gold Group وابسته به دولت استان Shandong در 28مارس اعلام کرد که معدن طلایی با حجم 382.5 تن در منطقه Laizhou-Zhaoyuan در شمال غربی Jiaodong Peninsula کشف کرده است.

بر اساس گفته نمایندگان Shandong Gold Group با توجه به ظرفیت های این منطقه، شرکت توان تولید طلا برای 40سال را خواهد داشت.

بیت کوین پناهگاه امن تر دارایی ها

از اوایل سال 2016 تعداد بسیار زیادی از سرمایه گذاران کوتاه مدت و میان مدت کم کم شروع به درک این موضوع کردند که بیت کوین با توجه به توان اجتناب از رکود اقتصادی و بی ثباتی مالی، می تواند ابزاری برای حفاظت از ثروت باشد. در نتیجه شرکت های سرمایه گذاری بزرگ همزمان با معامله گران سرشناس شروع به نگهداری بیت کوین کردند تا از تاثیر متغیرهای بالقوه ای مثل افزایش نرخ بهره، کاهش ارزش ارز ذخیره و عملکرد بازار سهام بر روی دارایی های خود جلوگیری کنند.

دو دلیل عمده ای که باعث جذب سرمایه گذاران به بین کوین می شود ماهیت غیرمتمرکز بودن دیجی ارزها و میزان موجودی ثابت آنها است. از آنجایی که تنها 21میلیون بیت کوین می تواند وجود داشته باشد و این موجودی به دلیل غیرمتمرکز بودن و مدل مدیریتی بیت کوین نمی تواند تغییری کند، سرمایه گذاران بیت کوین را وسیله ای مناسب و قابل اعتماد برای سرمایه گذاری جهت اجتبات از ضرر کوتاه مدت و موفقیت در بلندمدت می دانند.

به دلیل عملکرد بیت کوین از نظر قیمتی در میان مدت و بلند مدت، سرمایه گذاران از بیت کوین به عنوان پناهگاهی امن برای دارایی ها یاد می کنند. در واقع انتظار می رود که ارزش دارایی فرد در گذر زمان و تلاطم های بازار ثابت بماند و یا حتی افزایش پیدا کند.

طلا، دارایی دیگری که سرمایه گذاران در بی ثباتی های بازار به آن روی می آورند نشان داده که در مقایسه با بیت کوین کمتر قابل اعتماد است. برای مثال کشف این معدن طلای جدید به سرعت 22میلیارد دلار به بازار طلا اضافه کرد و چنین افزایش غیرمنتظره ای در موجودی می تواند منجر به کاهش قیمت طلا بشود.

میزان موجودی بیت کوین ثابت است و افزایش های غیرمنتظره ای از این دست نمی تواند برای دیجی ارزهایی مثل بیت کوین که از همان ابتدا میزان ثابتی از موجودی برای آن مشخص شده است اتفاق بیافتد.

کمیاب بودن هر نوع دارایی، برای ثبات و افزایش قیمت در بلند مدت حیاتی است. سرمایه گذاران شروع به توصیف بیت کوین با عناوینی مثل “طلای دیجیتالی” یا “طلای2” کرده اند.

به گفته Burniske رییس محصولات بلاکچینی ARK Investment Management جواب درست به این سوال که آیا باید بیت کوین را انتخاب کرد یا طلا در نهایت به خطرهای پیش روی هرکدام از این دو و تصمیم شخصی هر سرمایه گذار بر می گردد و این را فراموش نکنید که همیشه فضای کافی برای همکاری وجود دارد. نیازی نیست که طلا و بیت کوین را برای مبارزه تا مرگ در مقابل هم قرار دهیم و این دو می توانند در کنار هم به عنوان دارایی های مکمل استفاده شوند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Images via cryptocoinsnews , writers.bitcoin.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا