ایستگاه خبر

سقوط قیمت NEO و اتریوم به دنبال ممنوعیت ICO در چین و ایجاد دردسر برای اپلیکیشن های غیر متمرکز

سقوط قیمت NEO و اتریوم به دنبال ممنوعیت ICO در چین و ایجاد دردسر برای اپلیکیشن های غیر متمرکز

خبرها پیرامون تصمیم بانک مرکزی چین برای ممنوعیت ICO در روز دوشنبه ولوله ای در بازار ارز رمزها انداخته است. قانون بانک خلق چین (PBoC) منجر به وحشت سرمایه گذاران و سقوط روزانه قیمتِ بیش از ۹۵ درصد از ۱۰۰ ارز رمزِ رده اول بازار شده است. این عقب نشینی قیمت، باعث ایجاد درد سر هایی برای پلتفورم های اپلیکیشن غیرمتمرکز شده و مخصوصا با تاثیر خود بر ارزهای دیجیتال NEO، اتریوم کلاسیک و اتریوم، منجر به سقوط قیمت دو رقمی در آنها شده است.

عقب نشینی قیمت اتریوم به ۲۹۰ دلار

قیمت اتریوم پس از تصمیم بانک خلق چین به غیر قانونی اعلام کردن ICO ها و نیز دستور صادره خطاب به گروه ها جهت بازگرداندن تمامیِ وجوه ناشی از معامله توکن، حدود ۱۵ درصد سقوط را تجربه کرد.

اپلیکیشن های غیر متمرکز

حجم معاملات اتریوم با تاثیر سنگینی روی صرافی های Bithumb، Bitfinex و OKCoin به ۱٫۳ میلیارد دلار سقوط کرد. در حال حاضر قیمت اتریوم در Bitfinex ، ۲۹۱ دلار و نرخ زوج ارز رمز ETH/CNY در صرافی OKCoin به زیر ۲۸۰ دلار رسیده است.

سقوط قیمت ۳۳ درصدی NEONEO به نام “اتریوم چینی” شناخته می شود، بنابر این تعجبی ندارد که با ممنوعیت ICO در این کشور، ارزش قیمتی آن کاهش پیدا کند. در آگوست گذشته قیمت NEO با رشد ۵۰ درصدی، بازار سرمایه خود را تا سقف ۲٫۵ میلیارد دلار افزایش داد. با انتشار اخبار ممنوعیت ICO توسط بانک خلق چین قیمت NEO کاهش یافت، اگرچه این قیمت در روزهای باقیمانده ماه، عدد بالای ۳۰ دلار را نشان می دهد.

اپلیکیشن های غیر متمرکز

با اعلام رسمی تصمیم بانک خلق چین ، NEO پشتیبانی خود را از دست داده و صبح امروز (چهارم سپتامبر ۲۰۱۷) سقوط آزاد قیمت آن را شاهد بودیم. در همین زمان قیمت این ارز نسبت به ۲۴ ساعت قبل از آن ۳۳ درصد کاهش داشته و به قیمت ۲۰ دلار رسیده است.

کاهش قیمت اتریوم کلاسیک به ۱۶ دلار


قیمت اتریوم کلاسیک نیز از رالی هیجان انگیز آخر هفته متاثر گردید، اما بازاز امروز آن طوفانی نبود. قیمت این ارز رمز ۱۲درصد پایین آمد که به طور متوسط در حدود ۱۶ دلار بود. بیشترین کاهش را نیز در صرافی های چین تجربه کرد جایی که زوج ارز ETC/CNY در حدود ۱۵٫۵ دلار داد و ستد شد.

اپلیکیشن های غیر متمرکز

به هر حال Barry Silbert که بر اساس گزارش ها، بیشترین اتریوم کلاسیک در چرخش (حدود ۳٫۶ درصد) را در مالکیت خود دارد معتقد است تصمیم PBoC(بانک خلق چین) به سود آوری اتریوم کلاسیک پایان خواهد داد. بر اساس توییتی که او منتشر کرده: “ممکن است رقمی تا ۲ میلیارد دلار ETH که در دست ICO های آن است برای افزایش فشار فروش آن، به این بازار ضعیف تزریق شود.” او می گوید از آنجایی که روی ETC هیچگونه ICO وجود ندارد، در هنگام ترکیدن حباب ICO، ممکن است دیگر فشاری برای فروش ETC نباشد.

او انتظار دارد با توجه به اینکه ETC تاکنون مورد استفاده ICO ها قرار نگرفته، این فشار رو به پایین روی اتریوم کلاسیک، طولانی مدت نباشد. در نهایت او پیش بینی می کند سرمایه گذارانِ علاقمند به قراردادهای هوشمند، بیش از گذشته از اتریوم نا امید شده و به اتریوم کلاسیک به عنوان یک موتور محرک روی آورند.

 دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=8083
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x