ایستگاه خبر

تصمیم بانک های ایرلندی برای آزمایش سیستم پرداخت های بین بانکی جدید بر پایه بلاکچین

 

بانک های Allied Irish Banks،  Ulster Bankو Permanent TSB بصورت گروهی همکاری خود را با شرکت مشاور جهانی Deloitte برای کار بروی یک برنامه آزمایشی مبتنی بر بلاکچین به منظور افزایش سرعت و امنیت پرداخت های بین بانکی داخلی دراین کشور آغاز کردند.

این پروژه مشترک GreenPay نام دارد و از فناوری توسعه یافته توسط شرکت مادر Ulster Bank یعنی بانک سلطنتی اسکاتلند (RBS) استفاده می کند.

این پلتفرم پرداخت  Emerald نام دارد. این پلتفرم RBS که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است دریک هب استارت آپی در دوبلین به نام Dogpatch Labs مورد بررسی قرارگرفته است. بانک های مشارکت کننده در این بررسی یک سری پرداختهای ساختگی با یکدیگر انجام می دهند تا عملکرد، ثبات و دقت این سیستم را مورد آزمایش قرار دهند. این پلتفرم قادر به انجام  پرداخت در کمتر از ۱۰ ثانیه است در حالی که پردازش ها حجم بسیار زیادی دارند.

این فناوری دفترکل توزیع شده که بیتکوین در استفاده از آن پیشرو است اجازه می دهد تا معاملات ثبت، و بین اعضا در دفتر کل توزیع شوند. این دفترکل همچنین امکان پرداخت به شیوه ای امن و کارآمد را فراهم می کند.

Ciarán Coyle مدیر اجرایی Ulster می گوید:«درحقیقت بلاکچین یک نرم افزاراست که معاملات را با روش قابل اطمینان ضبط می کند و پتانسیل این را دارد که صنایع مختلف را به نفع مشتریان مختل کند. تصمیم گرفته ایم که این فناوری را برای بخش مالی نیز بررسی کنیم».

او در ادامه بیان کرد وقتی ما دیدم که RBS چنین قابلیتی دارد، تصمیم به استفاده از پلتفرم به صورت عمومی را گرفتیم و همچنین بررسی کردیم که چگونه می توانیم با صنایع همکاری کنیم.

Richard Crook مدیر بخش نوآوری RBS اظهار داشت:« ما بسیار خوشحال هستیم که ازاین فناوری حمایت کنیم و همچنین ثابت کنیم که بلاکچین می تواند برای خدمت بهتر به مشتریان استفاده شود».

David Dalton مشاور و رئیس خدمات مالی در Deloitte ایرلند اعلام کرد که پروژه آزمایشی، از آزمایشگاه بلاکچینی این شرکت در دوبلین استفاده می کند. اوافزود:« ما معتقدیم این استفاده از بلاکچین سریعتراز آن که ما پیش بینی کرده ایم پیش می رود و بدون یک استراتژی مشخص و فعال، بانک ها و بیمه خطرها را با این نوآوری های بالقوه حذف می کنند».

زمان مشخصی برای پردازش این سیستم جدید در سیستم پرداخت مالی ایرلند تعیین نشده است. اما پروژه GreenPay نمایانگر این است که بانک ها در سراسر جهان از فناوری بلاکچین برای بهبود بهره وری و امنیت خدمات خود استفاده می کنند و طولی نمی کشد که بلاکچین تبدیل به بخش جدایی ناپذیر از سیستم مالی جهانی شود.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via bitcoinmagazine

 

https://coiniran.com/?p=6359
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x