ایستگاه خبر

بانکهاى ژاپنى بدنبال ارز دیجیتالى بانکى !!!

یکى ار بزرگترین بانکهاى ژاپنى (Tokyo-Mitsubishi) با رد شایعات مبنى بر فعالیت این بانک بر روى پروژه ارز دیجیتالى بانکى اعلام کرده است که این بانک بروى پک پروژه براى استفاده از بلاک چین مشغول به فعالیت میباشد.

آیا اکثر موسسات مالى ژاپن در حال توسعه و ایجاد ارزدیجیتالى بانکى خود میباشند؟

این ادعا را اولین بار خبرگزارى “آساهى” در فوریه مطرح کرد و حال با گذشت چند ماه با افزایش تعداد گزارشات در مورد این موضوع، حدس و گمانها به واقعیت نزدیکتر میشوند و این طور برمی آید که این بانک بزرگ ژاپنى بصورت جدى و با سرعت برروى این پروژه کار میکند. طبق گزارشات این ارز دیجیتالى بانکى MUFG Coin نام خواهد داشت.

با توجه به گزارشى که “آساهى” امروز منتشر کرده است، انتظار میرود که MUFG کوین در اواخر سال ٢٠١٧ در دسترس عموم قرار گیرد. این بانک درنظر دارد که امکان برداشت ارز دیجیتالى بانکى خود از طریق دستگاههاى خودپرداز یا همان ATM را براى مشتریان خود فراهم نماید.

در منبع خبر آمده است: 

“طبق پلن سیستم، کاربران میتوانند پول خود را از حساب بانکى به داخل یک اپلیکیشن برروى موبایل واریز کنند. پول واریز شده به MUFG Coin تبدیل میشود و مشترى میتواند آن را خرج یا به ارزهاى دیگر (دیجیتالى و غیردیجیتالى) تبدیل کند. پروسه تبدیل ارز براساس قیمت روز یى “ین” در برابر یک MUFG کوین محاسبه خواهد شد.”

با این حال طبق گفته یکى از نمایندگان بانک پروژه دردست کار راه درازى را تا رسیدن به مرحله اجرا دارد. همچنین این نماینده اعلام کرده است آنچه در گزارش “آساهى” آمده است گزارش دقیقى ازاهداف پروژه و آینده آن نیست و در واقع MUFG کوینبه آن شکلى که آساهى توضیح داده است هنوز وجود خارجى ندارد.

باید دید در گذر زمان و با پیشرفت تکنولوژى بلاک چین سرانجام این پروژه و برنامه عاى مشابه به کجا خواهد رسید. اما مسئله اى که واضح است این است که بانکها، موسسات مالى و شرکتهاى بزرگ بیمه در سرار دنیا براى عقب نماندن از این قافله بدنبال استفاده از این تکنولوژى میباشند.

https://coiniran.com/?p=2646
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x