ایستگاه خبر

استفاده از بلاکچین در صنعت انرژی خورشیدی

زمان آن فرا رسیده که بلاکچین را در بخش انرژی نیز پیاده سازی کنیم. تیم SunContract سال هاست که در زمینه انرژی سابقه دارد و نیاز به راه اندازی داد و ستد انرژی بصورت همتا-به-همتا در بازار را بدون تغییر چارچوب های قانونی فعلی احساس کرده است. این پروژه یک بار مالی سنگین به حساب می آید، به همین خاطر است که آن ها به جامعه ارزهای رمزنگاری شده جهت کسب بودجه برای توسعه و پیاده سازی این پلتفرم روی آورده اند.

استارت-آپ SunContract از سال پیش در حال کار بر روی این پروژه است. هدف اصلی این پروژه ساخت پلتفرمی ست که از طریق آن، مصرف کننده و تولید کننده بتوانند بطور مستقیم با یکدیگر به داد و ستد برق بپردازند. در حال حاضر این تیم در حال توسعه پروژه پایلوت هستند تا اطلاعات لازم را از نیروگاه های خورشیدی مختلف که بعدا در پلتفرم مورد استفاده قرار خواهد گرفت، جمع آوری کنند. آن ها قبلا پروژه های زیادی در زمینه داد و ستد انرژی و بازار انرژی های تجدیدپذیر انجام داده اند اما حالا سعی در انجام آن ها بر روی بلاکچین دارند.

چرا بلاکچین؟

پلتفرم اتریوم کاربردهای جدیدی از بلاکچین را به جامعه رمزنگاری ارائه کرده است. قراردادهای هوشمند بصورت شفاف و بدون نیاز به واسطه قابل اجرا است که همین امر باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود. از طریق قراردادهای هوشمند، دو نفر می توانند درباره تمام قسمت های یک کسب و کار مذاکره کنند و آن را بر روی بلاکچین بنویسند. این کار روند انجام کارها را شفاف تر، واضح و غیرقابل تغییر می کند.

تیم SunContract می خواهد که از این فناوری در مدل خود برای داد و ستد برق استفاده کنند و مذاکره درباره قیمت را کاملا خودکار، قابل اعتماد و کارآمد کنند. این کار می تواند هزینه های انرژی برای خانه ها را کاهش دهد.

اولین هدف این پروژه این است که داد و ستد برق را به بلاکچین انتقال دهد. هدف دوم و مهم تر آن ها از بین بردن کربن در تولید انرژی و غیر متمرکز سازی آن است. امروزه مهم ترین منبع تولید برق سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ، گاز یا اورانیوم هستند که همه آن ها آلوده کننده هستند. از جمله اهداف این پروژه بالا بردن سرعت سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر مثل خورشید، باد و آب است. خورشید بزرگترین منبع انرژی ما است که در دسترس همه قرار دارد و به همین خاطر منبع اصلی تولید برق برای نیازهای آینده است.

از مزایای استفاده از انرژی خورشید این است که نیازی به ساخت نیروگاه های بزرگ نیست. از طریق مدل SunContract، تولید برق می تواند بصورت غیرمتمرکز تری انجام شود و این برق را می توان در جامعه محلی همان منطقه تولید برق به فروش رساند. با این دیدگاه، می توان بار سنگینی از دوش شبکه گسترده انتقال انرژی برداشت.

فناوری های مربوط به تولید و ذخیره انرژی های تجدیدپذیر هر روز پیچیده تر می شوند. امروزه نیازی به کمک های دولتی برای رقابت پنل های خورشیدی در بازار وجود ندارد، زیرا آن ها به خودی خود پایدارتر و کارآمدتر می شوند. همچنین توسعه ظرفیت ذخیره سازی موج جدیدی را با تصویب و پذیرش ماشین های برقی به خود می بیند. در آینده باتری ها برای ذخیره انرژی مازاد تولید شده در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند تا بتوان از آن در شب که نور خورشید وجود ندارد استفاده کرد. این روش های نوآورانه می تواند در آینده به اقتصاد خانوارها کمک کند. آن ها می توانند باقی مانده انرژی خود را توسط پلتفرم داد و ستد SunContrsct به فروش برسانند.دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source & Image via cryptocoinsnews

https://coiniran.com/?p=7231
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x