ایستگاه خبر

ارزش مالی بازار رمزارزها به 200 میلیارد دلار می رسد

قیمت هر واحد بیتکوین (BTC) برای بار دیگر به طور فزاینده ای در حال افزایش است. بیتکوین در تاریخ 2 نوامبر به بالاترین قیمت در تاریخ خود، یعنی 7350 دلار رسید . سپس به طور ناگهانی به 6800 دلار سقوط کرد و پس از آن دوباره با شیب ملایمی به حرکت خود به سمت 7500 دلار که بالاترین قیمت بیتکوین تا به امروز است ادامه داد. علاوه بر این، ارزش Bitcoin Cash نیز طی دو هفته اخیر با شیب زیادی افزایش پیدا کرده و در تاریخ 3 نوامبر به 700 دلار رسید.

قیمت بیتکوین تا 7500 دلار افزایش می یابد

قیمت هر واحد بیتکوین

شکل بالا، نوسانات شدید بیتکوین در مقیاس 7500-8000 نمودار BTC/USD را در سایت Bitstamp نشان می دهند.

 

جهان سرمایه گذاری در هفته اول ماه نوامبر، شاهد اتفاقات زیادی در رابطه با بازار رمزارزها بود. در حال حاضر، ارزش مالی کل بازار رمزارزها (یا ارزش بازار یا market cap) به 200 میلیارد دلار می رسد که بیتکوین با ارزش بازار 121 میلیارد دلار، 60 درصد از ارزش کل بازار را به تنهایی تصاحب کرده است. پس از آن که قیمت بیتکوین به 7500 دلار رسید، ارزش آن مقداری پایین آمد و در حال حاضر بین 7250 تا 7500 دلار در حال نوسان است. انتظار و زمینه سازی در شبکه بلاکچین بیتکوین برای فورک Segwit2x که قرار است در 16 نوامبر انجام شود، موجب افزایش شدید قیمت بیتکوین در طی 3-4 هفته اخیر شده است.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی عقیده دارند، عده زیادی بخاطر احتمال تقسیم 1 به 1 بیتکوین های خود در هنگام فورک Segwit2x در حال خریداری مقدار زیادی بیتکوین هستند (1 به 1 بدان معناست که شما به هر میزان که در زمان فورک بیتکوین داشته باشید، به همان میزان نیز بیتکوین مربوط به انشعاب Segwit2x خواهید داشت). علاوه بر این، دانش عمومی مردم عادی درباره بیتکوین نیز روز به روز در حال افزایش بوده و بیتکوین در بین عموم مردم در حال شناخته شدن هست.

برای مثال، هر زمان که قیمت بیتکوین به رکورد جدید در قیمت خود می رسد، بسیاری از رسانه های بزرگ و پر بیننده خبر آن را اعلام می کنند که این امر باعث تشویق بیشتر مردم برای سرمایه گذاری در آن می شود. همچنین گروه اقتصادی CME Group نیز خبری درباره زمینه سازی انجام سرمایه گذاری و خرید برگه های Futures با  بیتکوین اعلام نمود که می تواند تاثیر بسیاری در افزایش قیمت بیتکوین داشته باشد.

چه فورک Segwit2x دلیل افزایش قیمت بیتکوین باشد یا پوشش خبری رسانه ها از این رمزارز، به هر حال بیتکوین به تنهایی بیشترین نقش را در افزایش محبوبیت و ارزش بازار رمزارزها در جهان ایفا کرده است. به هر حال نمی توان از سودهای 500 درصدی که بیتکوین در طی ماه های گذشته برای بسیاری از سرمایه گذاران به ارمغان آورده است چشم پوشی کرد.

قیمت هر واحد بیتکوین

بیتکوین در بالاترین قیمت خود در 3 نوامبر (7500 دلار)

 

افزایش قیمت شدید Bitcoin Cash

رمزارز دیگری که قیمت آن اخیرا افزایش زیادی داشته است،  Bitcoin Cash می باشد که تنها در عرض 24 ساعت قیمت آن رشدی 18.7 درصدی داشته است.

Bitcoin Cash در حال حاضر مقام سوم را از نظر ارزش کل بازار رمزارزها داشته و از نظر میزان حجم معاملات در هفته اخیر نیز مقاوم دوم را داشته است. حجم معاملات Bitcoin Cash در مدت اخیر 1.7 میلیارد دلار بوده و در زمان تهیه این مطلب ارزش بازار آن11 میلیارد دلار می باشد. صرافی هایی که بیشترین حجم خرید و فروش Bitcoin Cash را داشته اند عبارتند از : Bithumb، Korbit، Bitfinex، Coinone و Hitbtc. از نظر حجم خرید و فروش و مبادلات Bitcoin Cash، کره جنوبی مقام  نخست را در بین سایر کشورها از آن خود کرده است. این در حالی است که استفاده از بیتکوین نیز، به تازگی در زندگی روزمره مردم این کشور به عنوان یک ارز دیجیتالی پرکاربرد، رایج شده است. در هنگام تهیه این مقاله قیمت هر واحد Bitcoin Cash (BCH) 650 دلار می باشد.

قیمت هر واحد بیتکوین

قیمت Bitcoin Cash به 700 دلار در اوج خود رسید. در حال حاضر قیمت آن در حدود 650 دلار در حال نوسان است.

 

به نظر کارشناسان، دلیل این افزایش قیمت Bitcoin Cash، خوشبینی سرمایه گذاران از درست شدن “تنظیم الگوریتم سختی” (DAA) در شبکه بلاکچین Bitcoin Cash می باشد که قرار است در تاریخ 13 نوامبر اجرا شود. در صورت برطرف شدن مشکل این الگوریتم، مشکلاتی از قبیل زمان های طولانی برای پیدا شدن بلاک های جدید و پرش بین زنجیره های مختلف بلاک ها و درنتیجه آن تمرکز کمتر برای یافتن بلاک های یک زنجیره در استخرهای استخراج Bitcoin Cash، حل خواهند شد. یکی دیگر از دلایل احتمالی افزایش قیمت Bitcoin Cash، نگرانی بسیاری از فورک Segwit2x بوده که از دید عده ای می تواند باعث ایجاد مشکلات خاصی در شبکه بلاکچین بیتکوین و اکوسیستم آن شود و ازین نظر به Bitcoin Cash به عنوان نسخه پشتیبان و امنی از بیتکوین نگاه می شود.

دلیل بسیار مهم دیگر برای استخراج کنندگان رمزارزها این است که بلاک ها در شبکه بلاکچین Bitcoin Cash با سرعت بیشتری پیدا می شوند و در همین مدت کوتاهی که از عرضه Bitcoin Cash می گذرد، شبکه بلاکچین آن 7537 بلاک از شبکه بلاکچین بیتکوین جلوتر بوده و همچنین سختی استخراج آن نیز 8% سختی استخراج بیتکوین می باشد. همین موضوع استخراج آن را بسیار سودآور تر از سایر رمزارز ها کرده و باعث جذب بسیاری از استخراج کنندگان شده است.

قیمت هر واحد بیتکوین

بر اساس مقایسه اطلاعات آماری Bitcoin Cash هنوز حتی به اوج قیمت خود نرسیده است.

 

ارزش کل بازار رمزارزها به 200 میلیارد دلار نزدیک شده است

قیمت تقریبی 20 رمزارز مهم با بیشترین سهم در بازار رمزارزها، روز به روز در حال افزایش است و این خود نشان دهنده محبوبیت هر چه بیشتر رمزارزها در جهان می باشد. قیمت اتریوم (ETH) در حدود 299 دلار در حال نوسان است ولی به طور کلی شیب مثبتی دارد. قیمت Riplle (XRP) به تازگی 5 درصد افزایش داشته است و در زمان تهیه این مقاله 0.2 دلار می باشد. litecoin  (LTC) که رتبه پنجم را از نظر ارزش بازار در میان رمزارزها دارد ، امروز با قیمت 55 دلار در ازای هر واحد به فروش می رسد.

دو رمزارز قابل توجه دیگر دراین لیست، NEO و IOTA بوده که هر کدام در تاریخ 3 نوامبر، 6 تا 8 درصد افزایش قیمت داشته اند.

قیمت هر واحد بیتکوین

در تصویر بالا، پنج رمزارز برتر با بیشترین سهم مالی در بازار رمزارزها را براساس اطلاعات وبسایت Coinmarketcap.com مشاهده می نمایید.

 

اینکه فورک Segwit2x برای بیتکوین و فورک DDA برای Bitcoin Cash، در بازار بیتکوین و دیگر رمزارزها چه تاثیری خواهند داشت، برای هیچکس قابل پیش بینی نیست و همگان شدیدا مشتاق مشاهده نتایج آن ها هستند. با وجود تمام این عوامل، افزایش شدید قیمت رمزارزها در مدت اخیر، باعث کاهش شک و تردید بسیاری از مردم برای سرمایه گذاری در آنها شده است.

 

 

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

source

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا