ایستگاه خبر

رئیس دفتر سرمایه گذاری UBS: در بیتکوین مشارکتی نمی کنیم

یک مدیر ارشد UBS ، غول خدمات مالی جهانی گفت: این شرکت هیچ برنامه ای برای مشارکت در بیتکوین یا سایر رمزارزها ندارد.

UBS

Mark Haefele، مدیر اصلی سرمایه گذاری UBS (شرکت خدمات مالی جهانی مستقر در زوریخ سوئیس) در مصاحبه ای با بلومبرگ اظهار داشت: فقدان نظارت حکومتی و “کمبود منابع موجود برای حفظ و یا شروع یک سرمایه گذاری” (critical mass) پیرامون رمزارزها، این شرکت و بزرگترین بانک سوئیس را بیرون از این بازار نگه می دارد.

Haefele همچنین گفت: این تصور که حکومت، با توجه به خطراستفاده احتمالی از بیتکوین درجهت تأمین مالی تروریسم جهانی، ممکن است تصمیم به تخریب و ممنوعیت آن بگیرد نیز هرگونه امید وچشم اندازی را برای مشارکت UBS در این حوزه کاهش داده است.

او به بلومبرگ گفت:

” همه این ها به خاطر یک حادثه تروریستی در ایالات متحده رخ داد، که منابع مالی آن توسط یک حساب بیتکوین در آمریکا تأمین می شد، و در نهایت منجر به اقدامی جدی تر توسط قانون گذاران گردید. این یک خطر است، یک خطر نامطلوب و بی حد و حصر، خطری ست که بیتکوین دارد و سایر ارز ها ندارند.”

او در ادامه اینگونه استدلال کرد؛ از آنجا که بیتکوین از سوی هیچ حکومتی حمایت و پشتیبانی نمی شود، می توان از آن در موارد نیاز به اجتناب از نظارت و پیگیری اقدامات صورت گرفته توسط بیتکوین، استفاده کرد. با این حال، Haefele  اضافه کرد، او گمان نمی کند که این وضعیت ادامه یابد.

وی ادامه داد که سوال اصلی پیرامون سرمایه گذاری در هر چیزی، زمانی است که باید از آن خارج شوید وپاسخ به این سوال که: “پس از کجا می توان فهمید که چه موقع از سرمایه گذاری بیتکوین باید خارج شد؟”

Haefele اولین عضو UBS  نیست که آشکارا نگرانی های خود پیرامون بیتکوین را ابراز می کند. اقتصاد دان ارشد این کمپانی، Paul Donovan نیز در یک سری از توییت های خود در اوایل ماه جاری، بیتکوین را با جنون گل لاله هلندی (Tulip Mania) و شکست حباب اقتصادی حاصل از آن در فوریه سال ۱۶۳۷ مقایسه کرد. (شکست حاصل از هیجان کاذب و زیاد نسبت به گل لاله در هلند،  بعد ها به عنوان حباب اقتصادی شناخته شد و به یک اصطلاح اقتصادی تبدیل گردید)

همچنین در ماه گذشته  Sergio Ermotti، مدیر اجرایی UBS به CNBC گفت: علاقه وی به بلاکچین خیلی فراتر از مسایل مربوط به رمزارزهاست.

https://coiniran.com/?p=16114
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x