ایستگاه خبر

پذیرش بیت کوین به‌عنوان روش پرداخت برای خرید محصولات تسلا

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل تسلا گفت اکنون افراد می‌توانند برای خرید خودروهای الکترونیکی و دیگر محصولات این شرکت از بیت کوین، به‌عنوان یک روش پرداخت، استفاده کنند.

ماسک در توئیتی اوایل چهارشنبه گفت:‌ «اکنون می‌توانید با بیت کوین محصولات تسلا را بخرید.»

وی در جواب یکی از کاربران نوشت: «تسلا فقط از نرم‌افزار داخلی و منبع آزاد استفاده می‌کند و گره‌های بیت کوین را مستقیماً اجرا می‌کند. بیت کوین پرداخت‌شده به تسلا به ارز فیات تبدیل نمی‌شود، و به‌صورت بیت کوین ذخیره می‌شود.»

توئیت‌های وی اندکی پس از آن منتشر شد که برخی از کاربران توئیتر متوجه شدند در برخی از فروشگاه‌های تسلا در ایالات متحده برای همه مدل‌های اتومبیل الکترونیکی بیت کوین به‌عنوان یک گزینه پرداخت پذیرفته می‌شود.

ماسک گفت که پرداخت بیت کوین در این مرحله برای فروشگاه‌های آمریکایی در دسترس خواهد بود. وی گفت: «امکان پرداخت با بیت کوین در اواخر امسال در خارج از ایالات متحده نیز فعال خواهد شد».

در صفحات رسمی تسلا پشتیبانی پرداخت بیت کوین حداقل در فروشگاه ایالات متحده فعال شده بود، اما به نظر می‌رسد که این گزینه از روی سایت حذف شده است.

روش پرداخت بیت کوین تسلا مدل Y

بر اساس جزئیات پرداخت بیت کوین پیش از حذف شدن، تسلا این آدرس BTC را به عنوان آدرس دریافت کننده ارائه داده بود.

این شرکت همچنین به کاربران گفت که در حال حاضر پرداخت با دارایی‌های دیجیتال دیگر غیر از بیت کوین را قبول نمی‌کند و از خریداران خواسته است مقدار دقیق بیت کوین سفارشات خود را در یک معامله واحد ارسال کنند.

پشتیبانی از بیت کوین به‌عنوان یک روش پرداخت تعجب‌آور نیست زیرا سازنده‌ی اتومبیل الکترونیکی در ماه فوریه اعلام کرده بود که قصد دارد بیت کوین را بپذیرد.

این شرکت ماه گذشته نیز با اعلام اینکه در ژانویه به‌عنوان بخشی از سیاست مدیریت خزانه‌داری خود ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده، خبرساز شد.

اندکی پس از آنکه کاربران شروع به انتشار خبر پشتیبانی پرداخت بیت کوین از تسلا کردند، قیمت بیت کوین به بالای ۵۵۰۰۰ دلار رسید.

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

Source

https://coiniran.com/?p=44796
دکمه بازگشت به بالا