ایستگاه خبر

بزرگترین سرقت در تاریخ رمز ارزها در جریان هک پروتکل Poly Network

پروتکل Poly Network به کاربران خود از سوءاستفاده‌ای خبر داده که منجر به گرفتن بیش از ۶۰۰ میلیون دلار دارایی توسط هکرها شده است.

بزرگترین هک در تاریخ رمز ارزها در پروتکل Poly Network

در توییتی که روز سه‌شنبه منتشر شد، Poly Network فاش کرد که قربانی حمله هکرها شده و در آن بیش از ۶۰۰ میلیون دلار دارایی در زنجیره هوشمند بایننس، شبکه اصلی اتریوم و شبکه پلی‌گان (Polygon) از دست رفته است.

Poly Network آدرس‌هایی را که وجوه به آن‌ها منتقل شده در رشته‌توییتی لیست کرد و از ماینرها و صرافی‌های رمز ارزی درخواست کرد تا توکن‌هایی را که از آدرس هکرها آمده است، به لیست سیاه خود اضافه کنند. علاوه بر این، Poly Network تهدید به اقدام قانونی کرد و از هکرها خواست تا تمام دارایی‌های گرفته شده را پس دهند.

برآورد برای مبلغ سرقت‌شده متفاوت است: حداقل ۲۶۴ میلیون دلار اتریوم سرقت شده است، ۲۵۰ میلیون دلار از زنجیره هوشمند بایننس و ۸۵ میلیون دلار دیگر در پلی‌گان. از آنجا که Poly Network یک پروتکل چند-زنجیره‌ای است که بسیاری از پروژه‌ها از آن استفاده می‌کنند، ممکن است میزان کامل خسارت بیش از این باشد.

با انتشار اخبار این حمله هکری در اینترنت، اعضای جامعه رمز ارزها سریع وارد عمل شدند. لحظاتی قبل از تلاش هکر برای واریز وجوه سرقت‌شده به Curve Finance، پائولو آردینو، مدیر ارشد فناوری تتر، آدرس هکر را در لیست سیاه قرار داد و وجوه USDT را مسدود کرد. متأسفانه، هکر موفق به انتقال برخی از وجوه USDC به استیبل کوین Curve شده است، که بازیابی را تقریباً غیرممکن می‌کند.

تیم Poly Network از آن زمان در توییتی تأیید کرده است که علت این هک آسیب‌پذیری بین تماس‌های قراردادی بوده است، و نه کلید محافظتی که قبلاً شایعه شده بود.

در حالی که به نظر می‌رسد هک Poly Network یکی از بزرگترین هک‌ها در تاریخ رمز ارزها باشد، ممکن است در مقایسه با بزرگترین سرقت‌های تمام دوران نیز رتبه بالایی داشته باشد. به نظر می‌رسد تنها یک حادثه‌ی دیگر منجر به از دست رفتن پول بیشتری شده است که در آن پسر صدام حسین چند روز قبل از حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ از بانک این کشور سرقت کرد. در ماه ژوئن، بنیانگذاران صرافی آفریقای جنوبی Africarypt با بیش از ۳.۶ میلیارد دلار بیت کوین ناپدید شدند، و آن را به یکی از بزرگترین سرقت‌های تاریخ تبدیل کردند.

 

پیشنهاد مطالعه: تکنیک‌های امنیت و حریم خصوصی مورد استفاده در بلاک‌چین

 

Source

https://coiniran.com/?p=47006
دکمه بازگشت به بالا