ایستگاه خبر

SEC در حال سختگیری بر ICO ها: توکن ها مشمول قوانین مرتبط با اوراق بهادار می شوند

SEC در حال سختگیری بر ICO ها: توکن ها مشمول قوانین مرتبط با اوراق بهادار می شوند

طی آخرین اخبار برای جامعه فعالان بلاکچین، لحظاتی قبل SEC با استناد به نظر مقامات متبوع خود، در یک اطلاعیه مطبوعاتی، اقدام به صدور یک ابلاغیه رسمی درباره سرمایه گذاری در کوین های نو پا نمود که در آن نتیجه گیری می کند: توکن های DAO به عنوان یک دارایی دیجیتالی، اوراق بهادار مشمول مقررات نظارتی به شمار می روند، و ضمن ارائه پیشنهاداتی، پیش بینی کرد که قوانین مربوط به اوراق بهادار در ایالات متحده، ممکن است در مورد علاقه مندان به عرضه، فروش و معامله از طریق تشکیلات و سازمانهای مجازی، اعمال شود که عمدتا کوین های پیشرو و محبوب مورد هدف اصلی هستند.

در نتیجه مواجهه با این تغییر، کسانی که از ICO ها برای فروش توکن ها استفاده می کنند، که خاطر نشان می گردد در حال حاضر ، درآمد خالص آن از یک میلیارد دلار نیز تجاوز کرده است، مجبور به ثبت توکن ها به عنوان اوراق بهادار خواهند شد، و کسانی که در موارد ثبت نشده مشارکت می کنند، ممکن است محکوم به نقض قوانین اوراق بهادارشوند. هدف از ثبت مشخصات، ایجاد اطمینان برای سرمایه گذاران در سرمایه گذاری مورد نظر، و در اختیار قرار دادنِ تمام اطلاعات ICO ها به مقامات نظارتی، تحت عنوان حفاظت از سرمایه گذاران اعلام شده است.

SEC، در بیانیه مطبوعاتی بعد از ظهر سه شنبه خود اعلام کرد: گزارش تحقیقاتی منتشر شده، اخطاری است به سهیم شوندگان در بازار عرضه و فروش دارایی های دیجیتالی در تشکل های مجازی، که در صورت لزوم در معرض قوانین امنیتیِ مربوط به اوراق بهادار آمریکا قرار خواهند گرفت. چنین فروش هایی، توسط سازمان هایی با استفاده از گردشِ تراز نامه ها، و یا عرضه فناوری بلاکچین، مثل: “کوین های نوپا” یا “فروش توکن ها” انجام می شود.

برخی از مسائل برجسته این گزارش از نگاه ما:

در این گزارش تحقیقاتی، SEC دریافت که: توکن ها ، توسط یک سازمان مجازی اوراق بهادار به نام “The DAO” ارائه و فروخته شده اند. و بر این اساس، این سازمان مشمول قوانین دولت فدرال قرار می گیرد.این گزارش تایید می کند که مسائل مرتبط با پایگاه داده های مبتنی بر بلاکچین ،باید اطلاعات فروش امن را تضمین و ثبت کنند، مگر این که مشمول معافیت معتبری شوند. حتی ممکن است مشارکت کنندگانی که اطلاعات خود را ثبت نکرده اند نیز مشمول نقض قوانین اوراق بهادار شوند.علاوه بر این موارد، صرافی هایی که زمینه این تجارت، یعنی معاملات اوراق قرضه و اوراق بهادار را فراهم می کنند، باید اطلاعات خود را ثبت کنند، مگر این که آنها هم مشمول معافیت باشند. هدف از ثبت مشخصات بر اساس قوانین اوراق بهادار فدرال، قرار گرفتن افراد در معرض مراجع قانون گذاری، و بررسی دقیق و افشای اطلاعات آنها در جهت حصول اطمینان و حمایت از سرمایه گذاران و مبلغ سرمایه گذاری آنها است.

Jay Clayton رئیس SEC می گوید: “SEC در حال بررسی آثار گردش ترازنامه ها، و دیگر فناوری های نوآورانه است. ما به دنبال ترغیب مشارکت کنندگان بازار برای ارتباط با خومان هستیم. و تلاش می کنیم راه های نوآورانه و سودمند برای جمع آوری سرمایه را تقویت کنیم. البته در حالی که در وهله نخست، باید مطئن شویم که سرمایه گذاران و بازارهای ما محافظت خواهند شد.”

William Hinman، مدیر بخش مالی شرکت گفت: سرمایه گذاران برای گرفتن تصمیمات کاملا آگاهانه،  به یک پشتوانه و تضمین کننده برای فرصت های سرمایه گذاری نیاز دارند، و گزارش امروز تایید می کند که فعالیت حامیان استفاده از فناوری منحصر به فرد دفتر کل غیر متمرکز یا فناوری بلاکچین، باید با قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا مطابقت داشته باشد.

گزارش بخش اعمال تحریم سازمان SEC بیانگر این امر است که: DAO، اشخاص وافراد مرتبط با آن، با پیشنهادات ثبت نشده و فروش توکنِ DAO در برابر “Ether”، که یک ارز دیجیتالی است، قوانین این کمیسیون را نقض کرده اند. به عنوان یک “سازمانِ جذب سرمایه های اندک، اما با تعداد زیاد از طریق اینترنت” قابل توصیف است.اما این امر الزامات معافیت جذب سرمایه های اندک اما با تعداد بالا که توسط آیین نامه مقرر شده است را، بر آورده نمی کند، زیرا در این میان، یک کارگزار، و یا یک منبع تامین مالی که توسط اداره تنظیم مقررات مالی و SEC ثبت شده باشد، وجود ندارد.

Stephanie Avakian، مدیر بخش اجرایی SEC گفت: “فناوری نوآورانه پشت این معاملات مجازی، عرضه اوراق بهادار و سیستم های معاملاتی را، از چهارچوب نظارتی و قانونی که برای حفاظت از سرمایه گذاران و یک پارچگی بازارها طراحی شده است، معاف نمی کند.”

Steven Peikin، مدیر اجرایی بخش اجرایی افزود: “همان طور که تکامل فناوری همچنان بر فعالیت شرکت ها و بر افزایش سرمایه، تاثیر می گذارد، شرکت های بازرگانی باید با قوانین حاکم بر اوراق بهادار فدرال آشنا شوند”.

با توجه به حقایق و شرایط موجود، آژانس تصمیم گرفته است که اتهامات و یا یافته های ناقضِ این مورد را در گزارش خود وارد نکند. اما به جای آن، اخطارهای لازم را به سهیم شوندگان در این بازار و صنعت بدهد: بدون در نظر گرفتن این که آیا نهاد صادر کننده یک شرکت سنتی و یا یک سازمان مستقل غیر متمرکز است، صرف نظر از این که این اوراق بهادار با استفاده از دلار امریکا یا ارزهای مجازی خریداری شده اند، و صرف نظر از این که آنها در قالب تاییدیه، یا از طریق فناوری دفتر کل غیر متمرکز توزیع شده اند، قوانین حاکم بر اوراق بهادار فدرال، برای تمام کسانی که مروج و پیشنهاد دهنده آن اوراق در آمریکا بوده اند، اعمال می شود.

امروز توسط اداره آموزش و حمایت از سرمایه گذارانِ SEC، برای سرمایه گذاران در ICO ها، یک بولتن آموزش سرمایه گذاری منتشر شد. همان طور که در گزارش ذکر شده است، ممکن است کوین های مجازی یا توکن ها، اوراق بهادار باشند، و مشمول قوانین اوراق بهادار فدرال قرار بگیرند. قوانین اوراق بهادار فدرال در راستای الزامات افشا گری، اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی و سایر حفاظت های مورد نیاز، که سرمایه گذاران باید از آن مطلع باشند را در اختیار آنها قرار می دهد. علاوه براین SEC، با اشاره به این که طرح های سرمایه گذاریِ فناوری های جدید، ممکن است با قوانین حاکم بر اوراق بهادار فدرال و SEC، مقایرت داشته باشند، خطر وجود تقلب و کلاه برداری در سرمایه گذاری را، به سرمایه گذاران گوشزد می کند.

تحقیقات در این زمینه، توسط اعضای گروه کارشناسیِ فناوری توزیع پایگاه داده های SEC، موسوم به (DLTWG) و توسط: رئیس این بخش Szczepanik، و Pamela Sawhney، Daphna A، Valerie A، و با یاری اشخاص دیگر در بخش های سرمایه گذاری شرکت، تجارت و بازار، مدیریت سرمایه گذاری، و تحت نظارت Lara Shalov Mehraban، در دفتر نیویورک این سازمان صورت گرفت. تصمیم SEC برای ثبت آمار و اطلاعات ICO ها ممکن است اثری مشابه با انکار و عدم پذیرش صندوق مبادلات بیتکوین (ETF)، داشته باشد، که در ابتدا قیمت بیتکوین را به سمت رکود سوق داد، اما به سرعت ورق برگشت و صندوق مبادلات بیتکوین با فشار و قدرت تمام به روز های اوج و تعالی همیشگی خود باز گشت.

با این که احتمالا نقش SEC برای تنظیم و کنترل ICO ها، به دلیل صدور دشوارICO ، یک اثر خنثی کنندگی اولیه در بازار ایجاد خواهد کرد. اما این امر موهبت پنهان ایجاد سرمایه، برای کارآفرینان، بوسیله مکانیزم بلاکچین را اثبات می کند. چرا که اجازه ورود بانک ها  برای استفاده از آن، به عنوان یک فناوری پیشرفته جایگزین به جای روش سنتی کار در بورس موسوم به (IPOS) را به آنها اعطا می کند. اما با دقت به برخی از اقدامات نابخردانه در هفته های اخیر در جهت شکست ICO ها، مواردی از قبیل جلوگیری از ازدیاد Ponzi، سیستم های هرمی، و برنامه های کوتاه مدت برای افزایش ثروت که البته در بسیاری از موارد، فراتر از مرزهای مجرمانه هستند، مورد توجه و تامل قرار گرفته اند.

و همین طور این امر پس از عبور از دوره اولیه رضایت مندی، خطر زیان های شدید را کاهش خواهد داد. و در نتیجه، تنها پیشنهادات کوین های قابل اعتماد و جدی تر باقی خواهد ماند. موضوعی که در نهایت به طور کلی، به بلاکچین و به طور ویژه به اتریوم کمک خواهد کرد.

در نهایت، وضع قوانین در ICO ها، راه ورودِ ارزهای رمز نگاری شده برای سرمایه گذاری در معاملات بازارهای مالی را باز خواهد کرد.در واقع مطلبی که در گزارش صبح امروز بانک مرکزی آمریکا، (Bank of America)، بیان شد، نقش حیاتی در برداشتن گامی اساسی برای جامعه کریپتو، جهت جایگزینی ارز کلاسیک را به همراه داشت.

چه علاقه مندانِ کوین های رمز نگاری شده آن را مطابق میل خود بیابند یا نه..! مقررات و “اجرا”، منجر به ایجاد یک اکوسیستم قوی تری از بلاکچین خواهد شد، و در حالی که پتانسیل حرکت رو به بالا به شکل قابل لمسی محدود خواهد شد، زیان های فاجعه بار،
امری غیر محتمل نخواهد بود.

SEC: کمیسیون بورس و اوراق بهادارِ مستقل از دولت فدرال امریکا

DAO: یک سازمان مستقل غیر متمرکز دیجیتالی – که هدف آن ارئه مدلی برای کسب و کار جدید غیر متمرکز برای سازماندهی هر دو شرکت تجاری و غیر انتفاعی بود.

ICO: روشی برای جمع آوری کمک های مالی، با عنوان سرمایه گذاری از طریق ارزهای دیجیتالی در یک پروژه ویک کار آفرینی است.

ETF: صندوق مبادلات و تراکنش های بیتکویندیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.source : zerohedge

https://coiniran.com/?p=7813
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x