ایستگاه خبر

تحلیلگر بانک Saxo: قیمت بیت کوین در 2018 = 100،000 دلار!

یکی از تحلیلگران در بانک Saxo بر این باور است که با توجه به افزایش تمایل موسسات سرمایه گذاری، قیمت بیت کوین در سال 2018 به 100 هزار دلار هم می رسد.

Saxo Bank یک بانک سرمایه گذاری دانمارکی است که تخصص آن در زمینه تجارت و دادوستد آنلاین است که در ابتدا در سال 1992 به عنوان یک شرکت کارگزاری شروع به کار کرد.

توان موسسات در بالا بردن قیمت بیت کوین از دیدگاه تحلیل گر بانک Saxo

Kay Van-Petersen در دسامبر 2016 پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین می تواند تا 2000 دلار هم برسد. با توجه به قیمت بیت کوین در آن زمان، برای رسیدن به 2000 دلار، این ارز باید 165% رشد می کرد. البته شاهد افزایش قیمت بیت کوین بیش از اینها هم بودیم؛ پس از گذشت نیمی از سال، بیت کوین توانست به این قیمت برسد. پس از گذشتن از مرز 2000 دلار، این ارز رمزنگاری شده مرزهای عجیبی را رد کرد و نهایتا با 14 هزار دلار، سال را به پایان رساند.

Saxo Bank قیمت ارز رمزنگاری شده بیت کوین را در 2018، 100 هزار دلار تخمین می زند!

حال این تحلیلگر باز گشته است؛ به گزارش کوین ایران و به نقل از CCN، آقای Van-Petersen بر این باور است که بیت کوین می تواند مرزهای 50 هزار دلار تا 100 هزار دلار را تا پیش از پایان سال 2018 رد کند.  این یعنی افزایشی 300 الی 700 درصدی نسبت به قیمت فعلی بیت کوین.

او می گوید:« ما شاهد یک بازگشت قیمتی در حدود 50 درصد بودیم؛ این موضوع خبر خوبی ست و از سلامتی قیمت خبر می دهد. اما هنوز تاثیرات کامل قراردادهای آتی را ندیده ایم».

رالی قیمت

Van-Petersen بر این باور است که این رالی قیمت از طرف سرمایه گذاران موسسه ای حمایت خواهد شد؛ این افراد به تازگی وارد بازار شده اند، بازاری که بیشتر برای خرده فروشان و افراد عادی بوده. بسیاری از صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر از سال گذشته شروع به سرمایه گذاری در بیت کوین کرده اند.

صرافی های آمریکایی CBOE و CME نیز مجوز اجرای اولین قراردادهای آتی بیت کوین را گرفتند. (اخیرا مهلت اولین قرارداد آتی بسته شده در CBOE به پایان رسید). ارائه دهندگان صندوق های سرمایه گذاری نیز به دنبال کسب مجوز برای استفاده از این قراردادها بوده اند (Bitcoin ETF) که آنچنان هم موفق نبودند.

با وجود این موضوعات، رالی قیمتی بیت کوین در هفته های اخیر کند شده است. از اول ماه ژانویه، قیمت بیت کوین بیش از 9% کاهش یافته است؛ همچنین 40% از بالاترین قیمت خود که در 17 دسامبر به آن رسیده بود، کمتر است.

Van-Petersen در این باره نگران نیست. او می گوید بیت کوین معمولا در سطوح پایین و پیش از بالا رفتن، جای پای خود را محکم می کند.

تحلیل گر بانک Saxo: اتریوم می تواند از بیت کوین جلو بزند

Van-Petersen علیرغم این نگاهی که به بیت کوین و بازار آن دارد، بر این باور است که امسال اتریوم می تواند سردسته بازار ارزهای رمزنگاری شده باشد.

او بر این باور است که اتریوم می تواند سریع تر از بیت کوین مقیاس پذیر شود؛ همین موضوع باعث می شود که تعداد تراکنش هایی که در شبکه آن رخ می دهد نیز افزایش یابد. در نهایت نیز ممکن است از همین طریق، جای بیت کوین را بگیرد.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا