ایستگاه خبر

بیت‌کوین کش به ابزارهای حریم شخصی جدیدی مجهز می‌شود

توسعه‌دهندگان کیف‌پول Electron Cash، از عرضه‌ی ابزار حفظ حریم شخصی تازه‌ای برای بیت‌کوین کش خبر دادند که «Reusable Payment Addresses» نام دارد. این ابزار باآنکه هنوز در فاز آزمایشی قراد دارد اما ویژگی‌های آن از سوی کاربران قابل دسترسی است.

Reusable Payment Addresses نوعی آدرس‌ پرداختی است که قابلیت استفاده‌ی مجدد را دارد و به کاربران امکان این را می‌دهد تا یک لایه‌ی امنیتی اضافه به تراکنش‌های خود بیافزایند. در حالت عادی با ارائه‌ی آدرس کیف‌پول بیت‌کوین کش خود به دیگران، اطلاعاتی از قبیل پرداخت‌های مرتبط و میزان موجودی آن آدرس نیز دراختیار کاربران قرار می‌گیرد.

این مساله‌ی بسیار مهمی برای افرادی است که به حریم شخصی اهمیت می‌دهند، زیرا تنها با داشتن آدرس عمومی یک فرد یا نهاد، تمامی اطلاعات مالی آنها فاش می‌گردد. Reusable Payment Addresses قصد دارد تا با ارائه‌ی یک آدرس جایگزین که «Paycode» نام دارد این مساله را برطرف نماید. Paycode با آدرس‌های عمومی متداول تفاوت دارد زیرا با سابقه‌ی معاملات و تراکنش‌های کاربران مستقیما مرتبط نبوده و می‌توان آن را به‌راحتی به‌اشتراک گذاشت.

از Paycodes می‌توان هم‌راستا با ویژگی‌ Cash Accounts نیز استفاده نمود تا درکنار حریم شخصی اطلاعاتی همچون نام دارنده‌ی حساب‌ را به‌دلخواه به دیگران نمایش داد.

بیت‌کوین کش برای حفظ حریم شخصی آماده می‌گردد

این بروزرسانی بیت‌کوین کش را برای برابری با سکه‌های حریم شخصی از جمله مونرو آماده می‌سازد. با ترکیب Reusable Payment Addresses و قابلیت CashFusion، آدرس تراکنش‌ها با تلفیق توکن‌ها مبهم شده و رضایت کاربران خواهان حریم شخصیِ بیشتر را جلب خواهد نمود.

باآنکه Reusable Payment Addresses هنوز در فاز آزمایشی به‌سر می‌برد و تنها از طریق کیف‌پول Electron Cash قابل دسترسی است، پس از طی مراحل آلفا قابلیت افزوده شدن به هر کیف‌پولی را خواهد داشت. این افزونه از کد نرم‌افزاری منبع باز برخوردار بوده و گسترش آن برای خدمات پرداختی همچون رستوران‌ها که نیازی به افشای هویت مشتریان نیست بسیار کاربردی است.

پیشنهاد مطالعه: آنچه باید در مورد بیت کوین کش (Bitcoin Cash, BCC) بدانید!

Source

https://coiniran.com/?p=47091
دکمه بازگشت به بالا